Niestandardowe wymiary kuchni w bloku to dla wielu problem. Zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o ich remont i przemyślany wystrój. Czy jednak urządzenie małej kuchni musi być trudne? Otóż nie! Wystarczą dobrze zaprojektowane meble kuchenne na wymiar i odrobina wyobraźni!

Meble szyte na miarę

Podstawą niewielkiej kuchni w bloku są meble zaprojektowane na wymiar. Przemyślany układ szafek, a także ich rozmiar wykorzystujący wolną przestrzeń w niestandardowym pomieszczeniu potrafi znacząco zwiększyć jego funkcjonalność.

Jak na stronie http://pluciennik.pl/ podkreśla firma stolarska Płuciennik, nawet małe meble kuchenne mogą zachować praktyczny charakter. Wystarczy projekt “szyty na miarę” danego pomieszczenia, uwzględniający rozkład szafek, ich wymiary, a także starannie przygotowany design. W małych kuchniach warto unikać ciężkich, ciemnych kolorów mebli, a zamiast tego wybierać fronty i blaty o jasnych odcieniach.

Zastosuj kilka użytecznych porad

Dla posiadaczy niewielkiej przestrzeni w kuchni równie ważne co zakup mebli powinno być jej odpowiednie udekorowanie. W małych pomieszczeniach warto unikać zasłaniania okien ciężkimi firanami wieszanymi na karniszach. Zamiast tego można skorzystać z rolet montowanych na skrzydle okiennym, czy popularnych zazdrostek, dzięki czemu zyskamy dodatkową przestrzeń na parapecie. Równie ważne jest unikanie nadmiernego gromadzenia przedmiotów na blatach kuchennych, które w małych pomieszczeniach powinny być możliwie jak najbardziej puste. Dodatkowo warto postawić na dobre oświetlenie kuchni, jak również jasne kolory na ścianach.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × jeden =