Diety występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Niektóre mają na celu pomoc w utracie wagi, podczas gdy inne skupiają się na poprawie ogólnego stanu zdrowia. Jednak jak długo należy stosować dietę?

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, jaki rodzaj diety będzie działał najlepiej dla Ciebie. Nie każdy ma takie same cele, jeśli chodzi o utratę wagi lub uzyskanie zdrowia, więc ważne jest, aby znaleźć plan, który odpowiada Twoim potrzebom. Możesz też się zdecydować na catering dietetyczny Zgierz to miejsce w którym łatwo można go znaleźć.

Jeśli masz nadwagę lub otyłość (lub próbujesz schudnąć), najlepszym sposobem na określenie, jak bardzo odchudzanie jest dla Ciebie odpowiednie, jest obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI). BMI to miara tkanki tłuszczowej oparta na wzroście i wadze, która dotyczy dorosłych mężczyzn i kobiet.

Jaką dietę wybrać?

Jeśli chcesz szybko schudnąć, to dieta keto może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Ta wysokotłuszczowa, niskowęglowodanowa dieta zmusza organizm do ketozy (spalania tłuszczu zamiast węglowodanów na energię) i może pomóc ludziom szybko zrzucić kilogramy – czasem nawet do 10 kilogramów w ciągu zaledwie jednego tygodnia!

Jeśli szukasz czegoś bardziej zrównoważonego w czasie, to przejście na dietę wegańską może być warte rozważenia. Diety wegańskie są zwykle mniej kaloryczne niż inne rodzaje diet, ponieważ eliminują produkty zwierzęce, takie jak mięso i nabiał, a zamiast tego kładą nacisk na takie pokarmy jak owoce, warzywa i ziarna.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 2 =