Idealna szafa to taka, która umożliwia doskonałe posegregowanie wszystkich elementów naszej garderoby tak, by można je było łatwo znaleźć i odpowiednio przechować.

Idealna szafa musi zapewnić posegregowaną przestrzeń z ubraniami, w której błyskawicznie można znaleźć wszystko, a rzut oka na zawartość szafy od razu pomoże nam skomponować garderobę na dany dzień.

Należy zadbać o odpowiednią pojemność szaf, w sklepach dostępne są szafy w różnych stylach i rozmiarach, które można z łatwością dopasować do przestrzeni, jaką chcemy udostępnić pod naszą szafę. Jeśli zależy nam na zagospodarowaniu nietypowej przestrzeni, warto skorzystać z usług firm, które tworzą szafy na wymiar – wówczas będziemy mieli pewność, że nie zmarnuje się żadna przestrzeń (co ma szczególne znaczenie w przypadku małych kompaktowych mieszkań). Indywidualnie można też skomponować swoją szafę w sklepie – zamówić szafy otwierane, szafy dwudrzwiowe, czy też, jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią – szafy trzydrzwiowe, które spełnią funkcję garderoby.

Odpowiednia wielkość szafy to nie wszystko, umiejętność posegregowania ubrań to sztuka, której trzeba się nauczyć, aby mieć garderobę zawsze pod kontrolą. Należy posegregować ubrania wierzchnie od reszty ubrań. Ubrania imprezowe powinny być w innym miejscu niż ubrania na co dzień (dzięki temu nie będą przerzucane codziennie na różne strony). Marynarki i koszule najlepiej posegregować kolorystycznie i zawiesić na wieszakach zaczynając od kolorów najjaśniejszych. Dobrze jest zaprojektować szafę z dolnym wieszakiem, na którym można zawiesić bluzy i bluzki, aby nie leżały w nieładzie. W szafach dobrze jest również mieć szuflady z miejscem na pudełka, w których możemy przechowywać dodatki do garderoby (paski, zegarki, czy biżuterię).

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − 9 =