Drzwi szaf i szafek mają bardzo ważne zastosowanie. Pozwalają schować w środku różne przedmioty, które w normalnych warunkach nie powinny być wystawione na światło dzienne. Dzięki temu w pomieszczeniu mamy lepszy wygląd, a także uporządkowany design. Niestety drzwi i drzwiczki mają tą wadę, że często powodują nieprzyjemne trzaskanie. To na szczęście można łatwo zniwelować.

Wygłuszenie dźwięku zamykania

Aby drzwiczki na trzaskały, wystarczy zamontować specjalny odbój wygłuszający. Jest to najprostsza i jednocześnie najlepsza metoda, która całkowicie wykluczy możliwość powstania głośnego i nieprzyjemnego dźwięku. Nawet jeżeli mocniej zamkniemy drzwi, uderzenie zostanie amortyzowane poprzez odbój.

Jeżeli mówimy o ciężkich drzwiach do salonowego barku, które najczęściej otwierają się na zawiasie w górę lub w dół, to bardzo pomoże siłownik do szafki. Dzięki niemu nie będziemy musieli opierać na własnych rękach pełnego ciężaru drzwiczek, większość masy przejmie bowiem ramię siłownika. Dodatki takie kupimy w większości sklepów meblowych, a także marketów budowlanych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 18 =