Prawidłowo dobrana kołdra sprawia, że jest nam w łóżku podczas snu po prostu wygodniej. Zbyt duża może przeszkadzać, natomiast zbyt mała nie zakrywać całego ciała. W związku z tym może nam być zimno. W nocy organizm ma największe możliwości regeneracji. Warto więc zadbać o jego komfort.

Rozmiary kołdry. Który z nich będzie dla nas najlepszy?

Nie ma jednego rozmiaru kołdry. Jest ich kilka. Przecież każdy z nas cechuje się inną wysokością oraz powierzchnią ciała.  Można wymienić rozmiary, które uznaje się za standardowe. Są to kołdry o wymiarach: 200×200, 180×200, 160×200 i 140×200. Przy takich oznaczeniach pierwszy wymiar wskazuje szerokość okrycia w centymetrach, a drugi jego długość. Który z nich wybrać? Przykładowo, kołdry puchowe 160×200 będą idealnie pasowały do łóżek i wersalek o szerokości 80-140 centymetrów oraz długości 200 centymetrów. Łatwo zauważyć, że dzięki tym objaśnieniom można dobrać kołdrę, która okryje całe ciało śpiącej osoby. Ponadto prawidłowo dobrana kołdra powinna być szersza niż łóżko i swobodnie zwisać po obu jej krawędziach.

Trzeba pamiętać o tym, że najważniejszy jest komfort i swoboda ruchów. Oprócz podanych wymiarów na rynku spotkać można kołdry o innych wielkościach. Zazwyczaj zagranicznych producentów. Można znaleźć okrycia przystosowane specjalnie dla dzieci oraz nastolatków. Ich gama kolorystyczna jest w tym przypadku również zdecydowanie większa. 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 1 =