Pierwsze wiosenne promienie słońca wywołują uśmiech na twarzach wszystkich. Poprawiają humor, a także dodają energii do życia. Jednak wraz z nimi co roku pojawia się jeden i ten sam uporczywy problem – owady. Wysokie temperatury na zewnątrz sprzyja wietrzeniu mieszkań i otwieraniu okien. Chcąc cieszyć się świeżym powietrzem bez nieproszonych gości takich jak osy, muchy czy komary, warto już przed rozpoczęciem sezonu letniego pamiętać o moskitierach do okien. Na rynku można spotkać kilka rodzajów tego typu rozwiązań, które pozwolą w pełni zabezpieczyć każdy dom lub mieszkanie.

Dostępne rodzaje

Moskitiery to dopasowane do wymiarów otworów okiennych i drzwiowych siatki. Posiadają minimalne otwory, które przepuszczają powietrze, jednocześnie zatrzymując owady. Są wygodne w montażu i estetyczne. W sklepie https://rolety24.net/ można zaopatrzyć się między innymi moskitiery:
– okienne ramkowe – zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość wielokrotnego użytku. W tych modelach moskitiera montowana jest na specjalnej ramce dobranej do wymiarów okna. 

– naklejane – ten rodzaj moskitiery dedykowany jest do bezpośredniego naklejenia na ramę okienną od zewnętrznej strony. Jednak posiada jedną podstawową wadę, wraz z końcem sezonu i jej demontażem nie nadaje się do ponownego użytku

– drzwiowe – ich stosowanie zalecane jest przede wszystkim w przypadku drzwi balkonowych. Montaż tego rodzaju moskitiery wykonuje się za pomocą specjalnych uchwytów, które należy umieścić na fasadzie budynku. To, co je wyróżnia to otwierany i zamykany za pomocą zamków, rzep lub magnesów otwór pozwalający wchodzić i wychodzić z pomieszczenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × dwa =