Ważne jest, aby dobrze dbać o swoje zęby. Próchnica zębów i choroby dziąseł mogą się szybko rozprzestrzeniać, jeśli nie zachowasz ostrożności, i mogą powodować ból i inne poważne problemy. Jeśli będziesz dbać o zęby każdego dnia, możesz zapobiec tym problemom i zachować zdrowy uśmiech.

Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie

Używaj szczoteczki o miękkim włosiu i pasty do zębów z fluorem, która posiada znak jakości Amerykańskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego (ADA). Zwróć uwagę na obszary z tyłu jamy ustnej, do których trudniej jest dotrzeć szczoteczką.

Codziennie nitkuj zęby 

Nitkowanie pomaga usuwać płytkę nazębną z przestrzeni między zębami, do których nie dociera szczoteczka. Nitkuj zęby co najmniej raz dziennie – najlepiej przed snem – lub zawsze, gdy między zębami utknie jedzenie.

Regularne przeglądy

Regularnie odwiedzaj dentystę na przeglądy i czyszczenie zębów. Ważne jest, aby przynajmniej dwa razy w roku zgłaszać się do dentysty na profesjonalne czyszczenie (zwane profilaktyką), aby zapobiec powstawaniu ubytków lub pogorszeniu się ich stanu, jeśli już są obecne. Dentysta taki jak m.in. Dental Care zbada również jamę ustną pod kątem oznak choroby dziąseł lub innych problemów, które mogą wymagać leczenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =