Zasypianie po nocnej zmianie może być trudne. Nawet jeśli czujesz się senny, może upłynąć trochę czasu, zanim twoje ciało się przewietrzy i zrelaksuje. Jeśli kiedykolwiek pracowałeś na nocnej zmianie, wiesz, jak trudno jest zasnąć, gdy jesteś wyczerpany. Problem polega na tym, że rytm okołodobowy organizmu, który jest regulowany przez światło słoneczne, nie jest zsynchronizowany z Twoją pracą. Na szczęście są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu organizmowi szybko dostosować się po nocnej zmianie. 

Jak usnąć po nocnej zmianie?

  • Utrzymuj swoją sypialnię w ciemności i ciszy. Jeśli światła uliczne lub inne światła zewnętrzne świecą do pokoju, użyj zasłon lub żaluzji, aby zablokować światło. Powieś zasłony blokujące hałas lub zainstaluj zestawy izolacyjne do okien, aby zmniejszyć hałas z zewnątrz.
  • Upewnij się, że temperatura w pokoju jest komfortowa do spania – nie za gorąca ani nie za zimna. Przed snem ustaw termostat na około 18 stopni Celsjusza. Jeśli w pokoju jest zbyt ciepło, włącz klimatyzację lub użyj wentylatora, aby rozprowadzić chłodniejsze powietrze w całym pomieszczeniu.
  • Wyłączaj telefony, tablety i inne urządzenia cyfrowe co najmniej godzinę przed snem, aby nie przeszkadzały Ci w zasypianiu dając znać o przychodzących wiadomościach i powiadomieniach. Jeśli trudno Ci się trzymać z dala od telefonu, gdy jesteś w domu, zostaw go w innym pokoju, gdzie nie usłyszysz, jak wibruje lub dzwoni. Jeśli potrzebujesz koca lub pościeli, to zajrzyj na stronę: https://manufakturaskalsky.pl/.
Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − trzynaście =