Licówki – jakie mają zalety?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Licówki to rodzaj uzupełnienia protetycznego, które służy do pokrycia przedniej powierzchni zębów. Są one wykonane z porcelany lub żywicy kompozytowej i mogą być stosowane w celu poprawy wyglądu uśmiechu, a także skorygowania niektórych problemów stomatologicznych, takich jak odpryski i przebarwienia.

Istnieją dwa rodzaje licówek: częściowe i pełne. Procedura w przypadku obu rodzajów jest podobna

Dentysta pobierze wycisk Twoich zębów za pomocą kitu lub specjalnego plastikowego materiału, który dopasowuje się do Twoich ust, podczas gdy Ty trzymasz go mocno zamkniętego wargami. Materiał ten jest następnie wysyłany do laboratorium dentystycznego, gdzie posłuży jako przewodnik przy tworzeniu nowych licówek. Po otrzymaniu wycisków laboratorium tworzy dokładną replikę zęba, wykorzystując do tego celu technologię komputerową połączoną z ludzkim rzemiosłem, aby zapewnić maksymalną precyzję. Następnie technik odsyła do ostatecznej akceptacji woskową wersję Twojej nowej licówki (licówek), zanim rozpocznie się jakakolwiek praca na Twoich prawdziwych zębach.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć założenie licówek w ramach ogólnego planu leczenia. Oto niektóre z korzyści, jakie oferują:

Poprawa estetyki 

Licówki mogą poprawić wygląd Twojego uśmiechu na wiele sposobów, w tym poprzez uczynienie Twoich zębów bielszymi, prostszymi i bardziej równymi pod względem wielkości.

Poprawa kosmetyczna 

Licówki mogą być stosowane w celu zmiany kształtu lub rozmiaru zębów, a nawet wypełnienia luk między nimi.

Ochrona przed uszkodzeniami 

Licówki mogą chronić Twoje naturalne zęby przed uszkodzeniami spowodowanymi próchnicą lub urazami, a także pomóc w zapobieganiu dalszym problemom, takim jak choroby dziąseł i ubytki w przyszłości.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości, to licówki Kraków, jest miastem, w którym bez problemu to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pozyskać niezbędne części do auta?
Jak pozyskać niezbędne części do auta?
Samochód jest błogosławieństwem naszych czasów, co z pewnością przyzna każdy, kto na co dzień musi sprawnie przemieszczać się pomiędzy oddalonymi […]
Zalety posiadania systemu klimatyzacji w swoim domu
Zalety posiadania systemu klimatyzacji w swoim domu
Z roku na rok w miesiącach letnich notuje się coraz wyższe średnie temperatury, co nieuchronnie wiąże się też z dużą […]
Odzież ochronna BHP – na co zwracać uwagę przy jej wyborze?
Odzież ochronna BHP – na co zwracać uwagę przy jej wyborze?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich odzież może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Ochronna odzież robocza może być ważną […]