Licówki – jakie mają zalety?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Licówki to rodzaj uzupełnienia protetycznego, które służy do pokrycia przedniej powierzchni zębów. Są one wykonane z porcelany lub żywicy kompozytowej i mogą być stosowane w celu poprawy wyglądu uśmiechu, a także skorygowania niektórych problemów stomatologicznych, takich jak odpryski i przebarwienia.

Istnieją dwa rodzaje licówek: częściowe i pełne. Procedura w przypadku obu rodzajów jest podobna

Dentysta pobierze wycisk Twoich zębów za pomocą kitu lub specjalnego plastikowego materiału, który dopasowuje się do Twoich ust, podczas gdy Ty trzymasz go mocno zamkniętego wargami. Materiał ten jest następnie wysyłany do laboratorium dentystycznego, gdzie posłuży jako przewodnik przy tworzeniu nowych licówek. Po otrzymaniu wycisków laboratorium tworzy dokładną replikę zęba, wykorzystując do tego celu technologię komputerową połączoną z ludzkim rzemiosłem, aby zapewnić maksymalną precyzję. Następnie technik odsyła do ostatecznej akceptacji woskową wersję Twojej nowej licówki (licówek), zanim rozpocznie się jakakolwiek praca na Twoich prawdziwych zębach.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć założenie licówek w ramach ogólnego planu leczenia. Oto niektóre z korzyści, jakie oferują:

Poprawa estetyki 

Licówki mogą poprawić wygląd Twojego uśmiechu na wiele sposobów, w tym poprzez uczynienie Twoich zębów bielszymi, prostszymi i bardziej równymi pod względem wielkości.

Poprawa kosmetyczna 

Licówki mogą być stosowane w celu zmiany kształtu lub rozmiaru zębów, a nawet wypełnienia luk między nimi.

Ochrona przed uszkodzeniami 

Licówki mogą chronić Twoje naturalne zęby przed uszkodzeniami spowodowanymi próchnicą lub urazami, a także pomóc w zapobieganiu dalszym problemom, takim jak choroby dziąseł i ubytki w przyszłości.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości, to licówki Kraków, jest miastem, w którym bez problemu to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wiosenne ubranka dla dzieci – jak je dobierać?
Wiosenne ubranka dla dzieci – jak je dobierać?
Jak wszyscy dobrze wiemy, wiosenna pogoda jest zmienna, z dnia na dzień temperatura potrafi spaść o kilka stopni, a następnie […]
Mały salon w modnym stylu
Mały salon w modnym stylu
Salon to miejsce, w którym zazwyczaj toczy się całe życie rodzinne i towarzyskie. Nierzadko pełni zarówno funkcję wypoczynkową, jak i […]
Jaką wagę wybrać do swojej firmy?
Jaką wagę wybrać do swojej firmy?
Wagi oraz inne urządzenia pomiarowe to podstawa działalności wielu przedsiębiorstw. Umożliwiają odważenie towaru czy sprawdzenie spełniania norm przez pojazdy lub […]