Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, warto więc zadbać, aby było nie tylko smaczne, ale przede wszystkim bogate w składniki odżywcze. Fakt ten dotyczy również posiłków spożywanych w pracy. Co zatem powinno znaleźć się w lunch boxie?

Smaczne i zdrowe posiłki domowe

Posiłek do pracy najlepiej przygotować w domu, kierując się własnym gustem, dietą oraz możliwościami finansowymi. Wbrew pozorom nie muszą być to klasyczne kanapki – możliwości jest bardzo wiele, począwszy od sałatek, poprzez jogurty, kasze lub płatki, a na gorących, mocno rozgrzewających zupach skończywszy. Istotnym czynnikiem jest w tym przypadku miejsce wykonywania pracy oraz warunki, w jakich będzie przechowywane drugie śniadanie.

Osoby, które wykonują obowiązki zawodowe w terenie, gdzie nie ma dostępu do lodówki czy kuchenki mikrofalowej, powinny zrezygnować z jogurtów, zwłaszcza w okresie letnich upałów. W sytuacji tej nie sprawdzą się także posiłki wymagające uprzedniego podgrzania. Zdecydowanie więcej możliwości mają na tej płaszczyźnie osoby zatrudnione w biurach, zwłaszcza, gdy firma zapewnia dostęp do lodówki czy kuchenki mikrofalowej. Przygotowując drugie śniadanie należy zwrócić uwagę na to, aby posiłki były urozmaicone, bogate w wartości odżywcze, witaminy i minerały. Ważną kwestią jest także ich kaloryczność, która powinna być adekwatna do wieku, płci oraz rodzaju wykonywanej pracy.

Zdrowy catering do pracy

Problemem, który dotyka wiele osób, jest nietolerancja glutenu lub laktozy. Osoby borykające się z tego typu zaburzeniami muszą unikać produktów zawierających składniki wywołujące reakcje alergiczne. Dietetyczne posiłki można przygotować w domu lub skorzystać z alternatywy, jaką jest catering bezglutenowy. Rodzaj, ilość i kaloryczność przygotowanych potraw zależy od indywidualnych potrzeb zamawiającego, ze szczególnym uwzględnieniem jego preferencji smakowych, alergii, chorób oraz trybu życia. Niezastąpiony w tej kwestii okazuje się wywiad żywieniowy, który przeprowadza doświadczony dietetyk. Na podstawie zgromadzonych informacji firma cateringowa układa zestaw pięciu zbilansowanych posiłków, dostarczanych we wskazane przez klienta miejsce.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 13 =