Przebarwienia występujące na skórze to dosyć powszechny problem, z którym zmagają się przede wszystkim kobiety. Przyczyny mogą być bardzo różne – począwszy od długiej ekspozycji na słońce, przez zaburzenia hormonalne i poważne choroby, a skończywszy na nieprawidłowej diecie. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na znaczne zniwelowanie omawianych zmian skórnych. Z całą pewnością warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki rozjaśniające przebarwienia, dostępne w wielu sklepach działających w internecie.

Niektóre preparaty można zrobić samodzielnie

W celu uchronienia się przed zaburzeniami kolorytu skóry należy koniecznie regularnie stosować kremy z wysokim filtrem UVA i UVB – najlepiej 50+ SPF. Dotyczy to w szczególności osób starszych i z jasną karnacją, które są wyjątkowo podatne na przebarwienia. Jeśli jednak takowe zmiany pojawiły się już na ciele, wówczas zaleca się w pierwszej kolejności skorzystanie z kremu bądź serum wybielającego o dużej zawartości kwasu azelainowego. Ogranicza on bowiem aktywność komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie melaniny. Kolejny wartościowy kosmetyk to hydrolat z róży damasceńskiej w formie toniku.

Nieco bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest natomiast zabieg laserowy wykonany w gabinecie medycy estetycznej. Polega on na ściemnieniu plam za pomocą wiązki lasera, a następnie ich całkowitym lub znacznym złuszczeniu. Oprócz tego w wielu przypadkach sprawdzają się naturalne, domowe preparaty przyrządzone własnoręcznie. Mowa tutaj choćby o roztworze wody i octu jabłkowego, wyciągu z aloesu, oleju rycynowym, maseczce z pietruszki i ogórków czy soku z cytryny.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =