Mleko matki jest najlepszym pokarmem dla niemowląt. Jest bogate w składniki odżywcze i przeciwciała chroniące przed infekcjami, a także zawiera odpowiednią ilość kalorii, tłuszczu, węglowodanów i białka.

Popierane przez lekarzy i specjalistów

Większość lekarzy zgadza się, że mleko matki jest najzdrowszą opcją dla noworodka. Zawiera ono odpowiednią ilość tłuszczu, białka, witamin i innych składników odżywczych, których potrzebuje Twoje dziecko. Zawiera również przeciwciała, które chronią dziecko przed chorobami. Mleko matki może również pomóc chronić dzieci przed alergiami i uczuleniami w późniejszym okresie.

Co zawiera mleko matki?

Mleko matki bogate jest w białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy, minerały i wodę. Jest łatwo trawione przez niemowlęta, ponieważ jest podobne do ich własnego płynu trawiennego. Dzieci karmione mlekiem matki https://milkandlove.pl/biustonosze-do-karmienia przybierają na wadze znacznie szybciej, co również korzystne jest dla ich rozwoju.

Mają również silniejszy system immunologiczny, który lepiej opiera się chorobom niż w przypadku dzieci, które piją mleko modyfikowane.

Nawet z korzyścią dla matki!

Dzieci karmione piersią są mniej narażone na infekcje uszu, biegunkę, choroby układu oddechowego, a nawet niektóre rodzaje raka. Mleko matki pomaga również chronić przed SIDS (zespołem nagłej śmierci niemowląt), ponieważ zawiera czynniki przeciwinfekcyjne znajdujące się w mleku matki, które nie są obecne w preparatach do żywienia niemowląt.

Jest to również korzystne dla matki! Badania wykazały, że karmienie piersią pomaga szybciej schudnąć po ciąży w okresie rekonwalescencji, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 oraz obniża ryzyko rozwoju raka piersi i jajników.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 6 =