Pandemia skutecznie pokrzyżowała plany wielu ludzi. Niektórzy stracili możliwość leczenia się lub podjęcia różnorodnych terapii. Jednak niektóre formy pomocy wciąż są dostępne. Jedną z nich jest psychoterapia, którą można wykonywać również online. Niektórzy specjaliści pracują w ten sposób od samego początku pandemii. Warto przyjrzeć się tej formie terapii i zastanowić nad jej sensem.

Czy terapia online jest skuteczna?

Podczas psychoterapii najważniejsza jest rozmowa. Sensowną i rozwijającą rozmowę można przeprowadzić również przez Internet. Oczywiście psycholog online ma pewne utrudnienia w swojej pracy – nie jest w stanie uważnie obserwować zachowania swojego pacjenta, jak i zareagować w pewnych sytuacjach. Nie poda chociażby chusteczki na otarcie łez. Jednak taki specjalista wciąż może przeprowadzić skuteczną psychoterapię, która da dobre efekty. Nadal ma w swoim arsenale najbardziej skuteczne narzędzie – szczerą rozmowę z pacjentem.

Nie warto rezygnować

Podczas pandemii, gdy zdrowie psychiczne jest szczególnie narażone na wszelkie problemy, tym bardziej niezalecana jest rezygnacja z usług psychologa. Czas długotrwałej izolacji społecznej może pogłębić negatywne stany i utrudnić normalne funkcjonowanie. Pomoc specjalisty będzie wówczas nieoceniona, by utrzymać swoje życie na właściwych torach. Podobnie psychoterapeuta nawet online może pomóc poradzić sobie z trudnościami, jakie wniosła do życia ludzi pandemia. Mimo utrudnionej formy kontaktu, nie warto rezygnować z usług psychologicznych, które mogą nawet uratować czyjeś życie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 4 =