Dbanie o własne zdrowie – jak to robić?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz – tak brzmi początek popularnej fraszki Jana Kochanowskiego. Jest w tych słowach dużo prawdy, ponieważ ludzie często zapominają, jak ważne jest dbanie o dobry stan organizmu. Tymczasem, aby uniknąć wielu groźnych schorzeń, wystarczy przestrzegać kilku prostych kroków.

Jak prawidłowa dieta może ocalić Twoje życie?

Według czasopism naukowych aż 1 na 5 zgonów jest związany z nieprawidłowym żywieniem. Z tej informacji wynika, że prawidłowa dieta może znacznie ograniczyć ryzyko zgonu. Czy dieta musi wiązać się z trudnościami i wieloma wyrzeczeniami? Zdecydowanie nie! Proste kroki, które możesz podjąć w celu poprawy diety to: ograniczenie spożycia nasyconych kwasów tłuszczowych, redukcja spożycia soli oraz spożywanie 400g owoców i warzyw dziennie.

Powiedz „nie” używkom

Używki są jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na występowanie chorób. Szacuje się, że aż 9 na 10 przypadków raka płuc związanych jest z paleniem papierosów. Na szczęście można tego uniknąć! Ograniczenie spożycia alkoholu i całkowita rezygnacja z palenia papierosów i stosowania cięższych używek znacząco wpłynie na zmniejszenie ryzyka wystąpienia wielu chorób.

Zadbaj o aktywność fizyczną

Aktywność fizyczna jest wyjątkowo istotna w prewencji różnych schorzeń. Według zaleceń WHO dorosły człowiek, powinien robić dziennie 10 tys. kroków. Czy robisz chociaż połowę tego? Warto zwracać uwagę na to, ile czasu w ciągu dnia poświęcasz na aktywność fizyczną. W społeczeństwie coraz więcej osób zmaga się z otyłością czy wadami postawy. Twój los jest w Twoich rękach!

Pamiętaj o regularnych badaniach i przyjmowaniu lekarstw

Czasem na prewencję niestety jest zbyt późno. Pamiętaj, aby regularnie wykonywać podstawowe badania, żeby w porę dowiedzieć się o wystąpieniu jakiejś choroby. Rozwój medycyny sprawił, że wiele przypadłości można dobrze kontrolować. Tabletki, syropy i kieliszki do leków nie muszą ograniczać Twojego życia. Wiele osób cierpiących na różne schorzenia mimo swoich problemów czerpie z życia to, co najlepsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstawowe urządzenia do obróbki szkła
Podstawowe urządzenia do obróbki szkła
Szkło to materiał bardzo trudny w obróbce, gdyż odznacza się ogromną kruchością i jest podatny na zarysowania oraz rozbicie. Z […]
Jak wybierać buty, by nie skracały nóg?
Jak wybierać buty, by nie skracały nóg?
Wiele kobiet ma kompleksy spowodowane przez zbyt krótkie nogi. W takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest noszenie odpowiedniego obuwia, które […]
Jaką biżuterię ze złota można znaleźć w sklepach?
Jaką biżuterię ze złota można znaleźć w sklepach?
W sklepach dostępnych jest wiele różnych rodzajów złotej biżuterii. Możesz wybierać spośród pierścieni, naszyjników i bransoletek wykonanych z wielu różnych […]