Zakupy internetowe stały się dzisiaj bardzo popularną metodą nabywania towarów. Za potrzebami klientów poszły nie tylko sklepy internetowe, ale i firmy kurierskie. Ponieważ kupujemy dużo, chcemy mieć pewność, że nasza przesyłka dojdzie bezpiecznie. Dlatego standardem stało się, iż sklep wysyłający nam paczkę podaje od razu link, pod którym możemy monitorować jej przewóz. 

Paczka pod kontrolą

Klient z niecierpliwością wyczekujący swojego zakupu ma możliwość sprawdzić, w jakim momencie przewozu jest w danej chwili jego paczka. Firmy kurierskie prowadzą zaawansowane systemy kontroli i monitoringu przesyłek. Polega to na skanowaniu unikalnego kodu paczki na każdym jej etapie. Droga pakunku rozpoczyna się od przyjęcia kuriera, następnie przechodzi przez magazyn, aby wreszcie trafić do transportu. W mieście docelowym trafia ponownie na magazyn a później w ręce kuriera, który ja nam dostarczy.

Każdy element tej drogi jest widoczny i automatycznie uaktualniany w systemie. Firma DPD pozwala dla przykładu zlokalizować kilka paczek jednocześnie, wystarczy posiadać numer listu przewozowego, awiza, numer referencyjny lub zlecenia. Można dowiedzieć się o tym na . https://www.epaka.pl/sledzenie-przesylek/dpd. Jest to bardzo wygodny sposób na szybką kontrolę stanu wysyłki.

Inpost śledzenie przesyłki ma równie proste, jak pozostałe firmy kurierskie. Wpisujemy podany przez sprzedawcę numer i wyświetla nam się stan wysyłki. W przypadku tej firmy dostajemy również smsa w chwili, gdy paczka jest gotowa do odbioru z paczkomatu. Klienci cenią sobie taki sposób komunikacji. 

Śledzenie przesyłek na stronach internetowych firm kurierskich jest szybką i sprawną metodą na monitoring. Klienci nie muszą oczekiwać na infolinii, aby wiedzieć, gdzie znajduje się paczka. Jest to znaczne ułatwienie, które wpływa na podniesienie poziomu obsługi klienta. Stało się to praktycznie standardem, iż klient w dowolnym momencie jest w stanie określić położenie przesyłki.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − jedenaście =