Dzieciństwo to okres, gdy rozwój psychiki odbywa się wyjątkowo szybko i burzliwie. Dlatego też można łatwo i szybko poprawić rzeczy, które w dorosłości wymagałyby lat ciężkiej pracy, jeśli w ogóle dałoby się z nimi cokolwiek zrobić. Mowa o różnych zaburzeniach, które potrafią pojawić się pod wpływem środowiska, lub pewnych wrodzonych zależności. Sprawdzamy kiedy należy udać się z dzieckiem na specjalistyczną terapię.

Zaburzenia lękowe

W dzieciństwie bardzo łatwo nabawić się różnego rodzaju zaburzeń lękowych. Mogą one przyjąć różne formy, od lęku przed ciemnością, poprzez lęk przed ludźmi, do lęku przed zamkniętymi lub otwartymi przestrzeniami. Obserwujmy dokładnie rozwój naszej pociechy. Rozmawiajmy z dzieckiem, jeśli widzimy coś niepokojącego. Dialog jest bardzo ważny, by wstępnie rozpoznać problem. Psychoterapeuta dziecięcy w Warszawie będzie w stanie postawić ostateczną diagnozę, a także zaradzić kłopotom.

Nerwica i depresja

W młodych latach często swoje początki mają różnego rodzaju nerwice, a także depresja. Czasami traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa potrafią odbić się czkawką w dorosłości. Jeśli więc nasza pociecha przeżyła jakieś bardzo negatywne wydarzenia, jak np. śmierć bliskiej osoby, warto udzielić jej wsparcia psychoterapeutycznego. W tym celu powinniśmy zacząć współpracę z dobrą poradnią. Dla mieszkańców warszawskich Bielan pomocny będzie specjalista z podanej strony: https://in-altum.com/oferta/psychoterapeuta/bielany/. Pamiętajmy by nie zwlekać, gdyż im szybsza reakcja, tym mniejsza szansa że trauma odciśnie trwałe piętno na wrażliwej, dziecięcej psychice.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 9 =