Właściciele samochodów niezdatnych do poruszania się po drodze, mają nie lada dylemat – co zrobić z takim pojazdem? Niesprawny samochód przysparza wiele problemów, a jego właściciel musi wykupić obowiązkową polisę OC. Warto sprawdzić, jakie wyjścia z tej kłopotliwej sytuacji ma właściciel auta.

Co zrobić z niesprawnym pojazdem?

Samochód niesprawny można naprawić, oczywiście o ile jest to w ogóle możliwe i opłacalne. Jest to pierwsza możliwość, o której może pomyśleć właściciel pojazdu. Naprawiony pojazd może jeszcze posłużyć, dlatego też jeśli ktoś nie ma auta zastępczego to naprawa jest dobrym wyjściem z sytuacji. Kiedy pojazd nie nadaje się do naprawy, pozostaje złomowanie aut Wolin w swoim obrębie ma wiele usług tego typu, z których warto skorzystać. Pojazd niesprawny należy zawieźć do punktu demontażu pojazdu i z wydanym zaświadczeniem o złomowaniu można udać się do wydziału komunikacji w celu wyrejestrowania auta. Właściciel pojazdu ma na to 30 dni.

Sprzedaż samochodu

Jeśli samochód jest możliwy do naprawy, ma niski przebieg czy dość dobry stan techniczny, można spróbować go sprzedać osobie prywatnej. Ktoś, kto potrafi samodzielnie naprawić pojazd, może być zainteresowany zakupem, za który zapłaci nieco więcej niż np. punkty złomowania. W większych miastach jest wiele firm, które skupują pojazdy każdej marki, rocznika czy nawet takie, które nie posiadają aktualnego przeglądu technicznego i co ważne, można umówić się na odbiór pojazdu, nawet jeśli nie nadaje się on do poruszania w ruchu drogowym.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − trzy =