W Polsce duża część wypadków jest spowodowana zaniedbaniami kierowców. Nie chodzi tylko o odkładanie na później wizyty u mechanika, ale o tak prozaiczną czynność jak wymiana zużytych opon. Pomimo licznych akcji społecznych i komunikatów policyjnych świadomość użytkowników dróg jest  na zatrważająco niskim poziomie. Taka sytuacje nie zawsze wynika z niewiedzy, niestety często dochodzi do zaniechań czynionych z premedytacją.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Często z pozoru poprawnie prezentujące się koła, w rzeczywistości są w stanie, który może doprowadzić do tragedii, a w najlepszym przypadku do chwili strachu na trasie. Maksymalnym okresem predysponującym do przydatności i zalecanym przez producenta jest okres 10 lat.  W praktyce czas eksploatacji jest znacznie krótszy i uzależniony od wielu czynników. Za minimalną grubość bieżnika zgodną z przepisami przyjmuje się 1,6 mm, jednak w praktyce wulkanizatorzy zalecają wymianę przy osiągnięciu 4mm.

Gdzie kupować ogumienie?

Najlepszym miejscem do zakupu będzie autoryzowany sklep. Rzetelny sprzedawca powinien posiadać wszelkie atesty swoich produktów takie jak poziom ścieralności, indeks prędkości opon, a także parametry dotyczące długości drogi hamowania i zachowania podczas deszczu oraz śniegu na jezdni. Specjaliści odradzają dokonywania zakupów na bazarach, gdzie często handlarze nie wystawiają potwierdzeń zakupów. Taka sytuacja od razu powinna budzić wątpliwości u kupującego. W takich miejscach często sprzedaje się asortyment wadliwy i wycofany z fabryki do utylizacji.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =