Przegląd rejestracyjny pojazdu jest corocznym wymogiem w większości stanów. Jest to inspekcja bezpieczeństwa, która sprawdza, czy Twój samochód spełnia wszystkie stanowe przepisy bezpieczeństwa. Inspekcja sprawdzi również, czy nie ma usterek takich jak zużyte opony, uszkodzone szyby przednie i wadliwe hamulce. Jeśli nie przejdziesz inspekcji bezpieczeństwa pojazdu, możesz nie być w stanie odnowić rejestracji samochodu, dopóki problem nie zostanie naprawiony.

Na czym polega przegląd?

Przeglądy rejestracyjne Poznań pojazdu polegają na wizualnej kontroli świateł, opon i karoserii pojazdu. Inspektor sprawdzi również układ wydechowy pod kątem wycieków i innych problemów.

Inspektor obejrzy każdą oponę pod kątem nacięć lub wybrzuszeń i upewni się, że ma ona odpowiedni bieżnik. Inspektor może również zmierzyć głębokość bieżnika, aby upewnić się, że spełnia on wymogi państwowe.

Oprócz sprawdzenia opon, inspektor sprawdzi również, czy nie ma pęknięć na przedniej szybie lub uszkodzonych błotników. Sprawdzi również, czy pojazd ma prawidłowo działające światła jezdne i hamulcowe.

Gdzie możesz przeprowadzić przegląd?

W większości krajów można dokonać przeglądu u lokalnego mechanika lub dealera. Można również znaleźć mobilne inspekcje, które przyjadą do domu lub biura. W Polsce możesz uzyskać przegląd na każdej stacji benzynowej lub u mechanika. Aby przejść kontrolę, należy posiadać odpowiednie dokumenty. Jeśli pojazd został uszkodzony w wyniku kolizji i wymaga napraw, należy je wykonać przed przystąpieniem do inspekcji.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =