Silnik składa się z wielu elementów, które są ze sobą połączone. Te części sprawiają, że Twój samochód może działać płynnie i wydajnie. To jak duża maszyna z wieloma różnymi częściami pracującymi razem.

Do głównych części składających się na silnik należą:

Kolektor dolotowy

To tutaj powietrze dostaje się do silnika i miesza się z paliwem przed spaleniem.

Kolektor wydechowy

To tutaj spaliny opuszczają silnik po spaleniu. Służy również jako radiator dla przewodów płynu chłodzącego i przewodów chłodnicy oleju, które dostarczają płyn chłodzący do krytycznych elementów w bloku silnika.

Panewka olejowa

Ta część zawiera olej do smarowania ruchomych części w silniku spalinowym, skrzyni biegów lub innej maszynie. Zbiera również olej uwolniony ze zużytych części i odprowadza go do miski olejowej w celu ponownego użycia.

Pasek lub łańcuch rozrządu 

Jest to płaski pasek lub łańcuch, który synchronizuje zdarzenia zaworowe poprzez obracanie wałków rozrządu lub korbowodów w precyzyjnie kontrolowanym czasie w stosunku do pozycji tłoka w każdym cylindrze. Jego konstrukcja zapewnia elastyczność, dzięki czemu może on podążać za profilami krzywek bez poślizgu i zakłócania ich działania, minimalizując jednocześnie wibracje na biegu jałowym oraz podczas przyspieszania i zwalniania.

Pompa wodna 

Pompuje wodę przez układ chłodzenia silnika, aby utrzymać go w chłodzie po osiągnięciu temperatury roboczej.

Jeśli chcesz kupić jakiś element do swojego silnika, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: esilniki24.pl.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − sześć =