Laryngolog, którego dłuższa nazwa to otolaryngolog, to lekarz, który zajmuje się głównie profilaktyką, diagnozą oraz terapią schorzeń narządów głowy oraz szyi. Przeprowadza również konieczne zabiegi. Do tego lekarza kierujemy swoje kroki, gdy odczuwamy problemy w obrębie: ucha, nosa, a także zaburzony smak czy równowagę. Laryngolog leczy choroby uszu, krtani, nosa i gardła. Zgłosić można się do niego z bolącymi zatokami, dyskomfortem w obrębie jamy ustnej, tchawicy czy oskrzeli. Oprócz przepisania stosownych leków, prowadzi też chirurgię zatok, języka czy szczęki.

Czy tylko bolące ucho?

Laryngolog w Krakowie prywatnie oraz każdy lekarz tej specjalizacji zajmuje się leczeniem następujących chorób i dysfunkcji u pacjenta:
– zapalenie gardła, zatok i krtani,
– problemy ze słyszeniem,
– angina,
– zapalenie ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego,
– przerośnięte migdałki,
– polipy w obrębie nosa i krtani, a także urazy tych części ciała,
– nieżyt nosa i wiele innych.

Do laryngologa przyjmującego zapisy na https://www.widokmed.pl można zgłosić się z wieloma niepokojącymi objawami, na podstawie których zdiagnozuje chorobę i ustali przebieg leczenia. Pacjenci najczęściej zgłaszają się z takimi symptomami jak: ból w obrębie uszu, nosa lub gardła albo zgłaszane uczucie zatkania w przewodach nosowych i uszach.

Często pojawiającą się dolegliwością jest krwawienie z nosa oraz niezwykle uciążliwe chrapanie. W wielu przypadkach lekceważone nawracające bóle głowy, a także zatok. Dokuczliwe zaburzenia równowagi, a także zaburzony węch i słuch.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − 9 =