Prostownik, który powszechnie określa się ładowarką, to urządzenie, które sprawdzi się w rękach każdego kierowcy. Wykorzystywany jest przede wszystkim w warunkach domowych, kiedy akumulator rozładował się z powodu niskich temperatur lub wysokiego poboru energii przez elektronikę pojazdu. Sprawia, że napięcie przemienne prądu zmienia się w stałe.

Aby produkt spełniał swoją rolę, warto postawić na dobrą firmę i jakość. Oferta z poniższej strony internetowej: https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-krakow-n-100.html spełnia oba założenia. Używając ładowarki, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze podczas ładowania akumulator powinien znajdować się pod maską. Jeśli rozłączmy go od klem, może to skutkować przeprogramowaniem całej elektroniki. Konsekwencją będzie konieczność wgrania nowych sterowników.

Prostownik standardowy czy mikroprocesorowy?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów prostowników, które różnią się właściwościami. W przypadku pojazdów osobowych decyzja rozgrywa się między ładowarkami standardowymi a mikroprocesorowymi. Pierwszy model jest zdecydowanie tańszy, ale nie wiąże się z dodatkowymi funkcjami, które usprawniają proces ładowania. Z kolei prostowniki mikroprocesorowe są obecnie najpopularniejsze na rynku. Choć są droższe, mają więcej funkcji. Przede wszystkim gwarantują bezpieczne ładowanie, dzięki procesorowi, który zarządza wszystkimi etapami. W przypadku zwarcia elementy są zabezpieczone przed uszkodzeniem, a użytkownik otrzymuje sygnał o awarii.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 9 =