Zdrowe i piękne uzębienie jest jednym z istotnych elementów tworzących wizerunek każdego człowieka. Z tego powodu warto dbać o odpowiednią profilaktykę jamy ustnej, codzienne szczotkując zęby, a także odwiedzając gabinet dentystyczny w celu poddania się zabiegom o charakterze pielęgnacyjnym. Jeden z najbardziej polecanych to tzw. higienizacja, obejmująca m.in. skaling, polishing oraz fluoryzację. Jeśli chcemy ją wykonać i interesuje nas doświadczony stomatolog Rataje to dzielnica Poznania, w której funkcjonuje wielu tego typu specjalistów. 

Kilka kluczowych etapów

Higienizacja zębów w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy ich ogólnego stanu oraz przynosi efekt w postaci atrakcyjnego wybielenia. Stanowi przede wszystkim uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej, a głównym zabiegiem wykonywanym w jej ramach jest skaling, czyli usuwanie nieestetycznego kamienia nazębnego, które sprzyja rozwojowi próchnicy i paradontozy. Dentysta robi to mechanicznie albo przy wykorzystaniu aparatu ultradźwiękowego, ewentualnie lasera.

Druga istotna czynność w zakresie profesjonalnej higienizacji to piaskowanie, polegające na efektywnym eliminowaniu wszelkich osadów i przebarwień, powstałych np. wskutek picia dużych ilości kawy czy herbaty. Służy do tego zazwyczaj urządzenie emitujące strumień wody lub powietrza pod dużym ciśnieniem. Stomatolog wykonuje też polerowanie (wygładzanie) powierzchni zębów w celu znacznego ograniczenia odkładania się nalotów, a ponadto fluoryzację – lakierowanie fluorem mające na celu poprawę wytrzymałości szkliwa i jego odporności na próchnicę. Higienizacji może z powodzeniem poddać się każdy, komu zależy na idealnym wyglądzie uzębienia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + 6 =