Damska torebka jest podobno dla mężczyzny wielką tajemnicą. Jeżeli tak, to zawartość kuferka makijażystki pozostanie enigmą. Co ciekawe, nawet klientki salonu kosmetycznego mają czasami problem z określeniem przeznaczenia niektórych znajdujących się tam rzeczy. Jak każda profesjonalistka, tak również ekspertka od makijażu ma swoje ukryte patenty. Niechętnie się nimi dzieli, ponieważ to one decydują o jej zawodowym powodzeniu. Jeżeli kogoś interesują zasady udanego wizażu, właśnie wspomniany kuferek będzie ważnym źródłem wiedzy.

Popularność wizażu

Moda na profesjonalnie wykonane makijaże trwa w najlepsze. Kobiety malują się u kosmetyczek już nie tylko przed własnym ślubem, ale także przed innymi przyjęciami i ważniejszymi okazjami. Coraz popularniejszy staje się też profesjonalny makijaż dzienny, poprzedzający rozmowę kwalifikacyjną czy spotkanie z fotografem. Branża usług kosmetycznych bardzo się rozwinęła w ostatnich latach. Jest to pokłosie zwiększonego zainteresowania profesjonalnymi zabiegami, ale też podstawa budowania zaufania konsumentek. Nawet w niewielkich miejscowościach działają salony kosmetyczne, nie brakuje też osób świadczących usługi mobilne. Praktyczny kuferek kosmetyczny przyda się w obu przypadkach. W punkcie stacjonarnym ułatwi organizację i utrzymanie porządku. Jest nieodzownym elementem codziennych dojazdów do domów klientek. A co powinno znaleźć się w środku? 

Demakijaż i przygotowanie twarzy

Idealną byłaby sytuacja, gdyby klientki zawsze przychodziły do makijażystki z oczyszczoną i dobrze przygotowaną skórą. W praktyce bywa z tym różnie, często przed malowaniem konieczne jest usunięcie pozostałości porannego makijażu. Niektóre panie nie wyobrażają sobie przekroczenia progu domu bez podkładu na twarzy i tuszu na rzęsach. W kuferku kosmetycznym powinny zatem znaleźć się produkty do demakijażu. Mleczko oczyszczające, płyn micelarny, ewentualnie specjalne chusteczki. I jest to zestaw podstawowy. W ramach jego uzupełnienia można zaopatrzyć się w płyn do mycia twarzy. Po jej dokładnym oczyszczeniu w ruch idzie tonik, dobrej jakości serum i oczywiście krem. Kosmetyczka z doświadczeniem zdaje sobie sprawę, że wygląd makijażu w znacznej mierze zależy od dobrego przygotowania skóry. Produkty do pielęgnacji wybiera samodzielnie, warto jednak zaopatrzyć się w kilka różnych preparatów. W ten sposób zawartość kuferka będzie odpowiadała odmiennym potrzebom konsumentek.

Kosmetyki kolorowe

Produkty z tej kategorii służą do wykonania kolejnych etapów makijażu. Profesjonalny kuferek kosmetyczny zawiera bazy, podkłady i pudry. Zwłaszcza te dwa ostatnie muszą być dostosowane do rodzaju cery i odcienia karnacji. Kosmetyki o różnych kolorach można ze sobą mieszać, ale i tak w kuferku musi być ich co najmniej kilka. Do tego zestaw cieni do powiek. Chęć zapełnienia pojemnego kuferka przekłada się niekiedy na zakupy nie tyle jakościowe, co ilościowe. W praktyce szybko okazuje się, że zaufanie klientek buduje się poprzez profesjonalne podejście do makijażu. Zatem zamiast kilku byle jakich produktów do malowania powiek, lepiej zdecydować się na jedną profesjonalną paletkę. Na początek w zupełności wystarczy, a zaoszczędzone w kuferku miejsce stopniowo wypełni się kolejnymi przetestowanymi wyrobami. Zwłaszcza gdy będą napływać kolejne zlecenia.

Makijażystka na co dzień korzysta z tuszu do rzęs. Pod ręką musi mieć co najmniej dwa, pogrubiający i wydłużający. Odważny makijaż wieczorowy czasami bazuje na różnokolorowych rzęsach. Nie zaszkodzi zatem zaopatrzyć się w fioletowy czy zielony tusz. Do tego kredki i eyelinery w odpowiednich barwach. Obecnie modne jest konturowanie twarzy, do którego przydaje się puder brązujący, róż i rozświetlacz. Trzeba mieć je pod ręką, ponieważ wpisują się w najnowsze trendy w makijażu. Warto posiadać także specjalne kosmetyki do rzęs i brwi. Wiele takich produktów można zamówić na https://noblelashes.pl/

Profesjonalny makijaż nie zawsze rzuca się w oczy. Przeciwnie, bywa stonowany i delikatnie podkreśla atuty urody. Nawet taki naturalny look, wymaga jednak sporej pracy i niemałego zestawu kosmetyków. Mieszczący je kuferek musi być zatem pojemny.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 10 =