Regularne malowanie paznokci może przyczyniać się do osłabienia ich płytki. Z drugiej strony, również naturalne paznokcie, które nie są pokryte lakierem, mogą być szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, takie jak złamania lub pęknięcia. Odpowiednia to kosmetyk, dzięki którym kondycja twoich paznokci poprawi się już w kilka tygodni, a w niektórych przypadkach może także przynieść natychmiastowe efekty.

Najczęstsze przyczyny łamliwych paznokci

Zła dieta, która przyczynia się do powstawania w organizmie niedoborów negatywnie wpływa na stan płytki paznokciowej. Staje się cienka, łatwo się łamie i rozdwaja, a na jej powierzchni pojawiają się białe plamki. To oznaka, że paznokciom brakuje pewnych witamin i składników mineralnych, szczególnie wapnia, żelaza, cynku i witaminy z grupy B.

Paznokcie, które nie są pokryte żadną warstwą ochronną są dodatkowo narażone na pęknięcia powstałe na przykład w wyniku uderzenia. Niestety, zwykły kolorowy lakier do paznokci nie jest najlepszym pomysłem. Zawarte w nim składniki mogą osłabiać paznokcie lub powodować alergie. Z tego względu, przed nałożeniem warstwy lakieru kolorowego, zalecane jest pokrycie paznokcia odżywką zawierającą dodatkowo substancje pielęgnacyjne i witaminy. Odżywki do paznokci w formie lakieru można znaleźć np. pod adresem https://powerlook.pl/odzywki-do-paznokci.

Wspomaganie wzrostu – jak zapuścić długie paznokcie?

Regularne stosowanie odżywki solo, pod lakier lub jako przerwę od manicure – w szczególności hybrydowego utwardzi płytkę paznokciową i zapobiegnie jej uszkodzeniu. Wspomoże ona również szybki wzrost paznokcia. Dzięki temu będziemy w stanie zapuścić wymarzoną długość paznokci w krótszym czasie. Oprócz odżywek do paznokci warto jest również sprawdzić swój stan zdrowia pod kątem niedoborów składników odżywczych w organizmie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =