W każdym domu powinny być podstawowe narzędzia umożliwiające chociażby wbicie gwoździa, aby zawiesić obrazek na ścianie. Jednak jeśli ktoś lubi majsterkować i planuje na przykład zbudowanie karmnika dla ptaków to przyda mu się jeszcze kilka narzędzi, które oprócz hobbystycznego majsterkowania mogą także potem przydać się podczas remontu.

Uniwersalne narzędzia

Zakup narzędzi dla majsterkowicza warto zacząć od skrzynki na narzędzia, ponieważ można w niej przechowywać wszystkie narzędzia razem. Nie tylko się nie zgubią, ale też można je zamknąć np. przed dziećmi. Skrzynka jest łatwa w przechowywaniu i transportowaniu.
Zamiast jednego śrubokrętu można kupić wkrętak z wymiennymi końcówkami. Można od razu kupić cały zestaw składający się z trzonka i elementów zakończonych krzyżykiem czy płaską łopatką, o różnych wielkościach. Przydatny może okazać się też klucz nastawny, który służy do odkręcania i dokręcania śrub. Podobnie jak wkrętak i tu można kupić uniwersalne narzędzie z kilkoma rozmiarami.

Podstawowe narzędzia dla domu

Zawsze przyda się miarka. W niektórych marketach budowlanych można dostać miarki za darmo, albo też można kupić metrówki w rolce czy składane. Dla większości osób wystarczy 2 m miarka, ale jeśli planujemy remont domu to i 5 m nie zaszkodzi. Kolejne narzędzie, które może być przydatne to kombinerki. Uniwersalne szczypce, które mają wiele zastosowań. Zawsze przyda się też młotek, nawet do … rozłupania orzechów. Z kolei nóż introligatorski, nazywany też nożykiem do tapet oprócz cięcia tego materiału nada się do otwierania paczek.

Artykuł napisany we współpracy z Geko Polska – sklepem internetowym z różnego rodzaju narzędziami.

Interesuje Ciebie agregat do malowania ścian? Sprawdź ofertę sklepu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − 9 =