Oświetlenie pełni niezwykle ważną rolę w każdym domu i mieszkaniu. Rozjaśnia bowiem przestrzeń, gwarantując osobom przebywającym w poszczególnych wnętrzach optymalne warunki do wypoczynku oraz wykonywania codziennych czynności. Poza tym może z powodzeniem wzbogacać wystrój (aranżację) – oczywiście podstawowym warunkiem jest dobranie konstrukcji o dekoracyjnym charakterze. Godne polecenia są m.in. lampy nowoczesne wiszące z sześcioma szklanymi kloszami w odcieniu bursztynowym.

Stawiajmy na niebanalne projekty

Wśród lamp ozdobnych od wielu lat prym wiodą modele sufitowe i podłogowe wyposażone w materiałowy klosz (np. welurowy albo aksamitny). Wprowadzają one do pomieszczenia trochę elegancji, a jednocześnie przyczyniają się do wykreowania wyjątkowo przytulnej atmosfery. Modne są obecnie zwłaszcza egzemplarze w kolorze chromowanej czerni, granatu, welwetowego różu, fioletu i spalonej zieleni.

Na uwagę zasługują ponadto minimalistyczne lampy zaprojektowane w stylu typowo industrialnym, które wprost świetnie nadają się do zamontowania w rozległych, pofabrycznych wnętrzach loftowych. Zazwyczaj składają się z masywnego klosza mosiężnego bądź stalowego, a także długiego metalowego łańcucha przymocowanego do sufitowego haka. Szeroką kategorię lamp dekoracyjnych stanowią z pewnością modele vintage nawiązujące bezpośrednio do odległych epok. Tutaj należy wspomnieć choćby o autonomicznych żarówkach Edisona czy konstrukcjach imitujących XIX-wieczne lampy naftowe. W sklepach bez problemu znajdziemy też lampy w formie latarni ulicznych, w kształcie bananów oraz z wiklinowymi kloszami (skandynawskie).

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 4 =