Rodzaje rolet okiennych – cechy charakterystyczne i różnice pomiędzy nimi

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów rolet okiennych, a każdy z nich ma swoje cechy i różnice.

Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci wybrać odpowiednią dla Twojego domu.

Rolety rzymskie

Są one wykonane z tkaniny i występują w wielu kolorach, wzorach i fakturach. Są idealne do sypialni, salonu i każdego innego pomieszczenia, w którym prywatność nie jest problemem, a estetyka jest ważna. Dają możliwość całkowitego lub częściowego zablokowania światła, w zależności od tego, czy je otworzymy, czy zamkniemy. Mogą być również używane jako zasłony, jeśli wolisz. Rolety rzymskie posiadają system sterowany sznurkiem, który umożliwia podnoszenie lub opuszczanie ich za pomocą jednego przycisku.

Rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc są dokładnie takie, jak brzmią. Zapewniają one prywatność w ciągu dnia, ale można je regulować, aby wpuścić światło do pomieszczenia w nocy. Jest to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, które otrzymują dużo naturalnego światła w ciągu dnia i potrzebują jakiejś formy nocnego oświetlenia. Dużo ciekawych egzemplarzy takich rolet będziemy mogli znaleźć za pośrednictwem witryny internetowej https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc.

Rolety weneckie

Wykonane są z drewnianych lub aluminiowych lameli, które obracają się wokół centralnego pręta, gdy są podnoszone lub opuszczane za pomocą długiego uchwytu przymocowanego do górnej części każdej lameli. rolety weneckie zapewniają maksymalną kontrolę nad światłem, ponieważ można je regulować tak, aby tylko niektóre obszary światła słonecznego przechodziły przez nie, podczas gdy inne są całkowicie zablokowane. Dzięki temu idealnie nadają się do pomieszczeń, do których w ciągu dnia wpada dużo naturalnego światła, ale w nocy jest go za mało (na przykład). Rolety weneckie zapewniają również prywatność, ponieważ po ich otwarciu można je ściągnąć tak, że pozostanie tylko niewielka szczelina, utrudniając osobom z zewnątrz wgląd do pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są możliwości dla par, które pragną mieć dziecko, ale nie mogą począć go w sposób naturalny?
Jakie są możliwości dla par, które pragną mieć dziecko, ale nie mogą począć go w sposób naturalny?
Istnieje wiele opcji dostępnych dla par, które chcą mieć dziecko, ale nie mogą począć go w sposób naturalny. W tym […]
Uczymy naszą pociechę jeździć na motorze
Uczymy naszą pociechę jeździć na motorze
Jak odpowiednio przygotować malucha do jazdy motorem? Wiele dzieci z zazdrością przygląda się swoim rodzicom lub starszemu rodzeństwu, podczas ich […]
W jakich miejscach można skorzystać z przysługującego bonu turystycznego?
W jakich miejscach można skorzystać z przysługującego bonu turystycznego?
Podróżowanie i organizowanie wakacji czy urlopu jest kosztowne. Wiele rodzin, zarówno tych małych, jak i większych, nie może sobie pozwolić […]