Co zrobić, gdy w mieście pojawi się smog?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Smog powstaje na skutek wymieszania powietrza z zanieczyszczeniami i spalinami. Niesie za sobą wiele negatywnych skutków, szczególnie zdrowotnych: silne alergie, astma, niewydolność oddechowa, znaczne obniżenie odporności, choroby układu krążenia oraz serca, a także pojawienie się zmian nowotworowych. Polska zajmuje czołowe miejsce wśród państw w Europie z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem.

Jak się chronić przed smogiem?

Monitoruj jakość powietrza

Przed wyjściem warto sprawdzić stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska lub aplikację, która informuje o poziomie zanieczyszczeń powietrza. Warto wiedzieć, czym oddychasz, szczególnie gdy mieszkasz w dużym mieście.

Nie wychodź z domu bez potrzeby

Najważniejsze jest, by w tym czasie pozostać w domu. Zrezygnuj ze spacerów, czy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Sporty uprawiane na zewnątrz, jak bieganie lub nordic-walking powodują szybsze i głębsze oddychanie, co ułatwia przedostawanie się niepożądanych substancji do organizmu. Zamiast tego, poćwicz w domu lub skorzystaj z siłowni, a na spacer, czy przejażdżkę rowerową – wybierz się poza zatłoczone miasto. 

Nie otwieraj okien

Wietrzenie domu, czy mieszkania w warunkach zanieczyszczonego powietrza nie jest najlepszym pomysłem! Zamknij okna, możesz także wyposażyć się w oczyszczacz powietrza. 

Załóż maskę

Za każdym razem, gdy wychodzisz z domu weź ze sobą maskę antysmogową. Jest to sposób na znaczne zminimalizowanie poziomu wdychanego smogu. Maski dobrej jakości są w stanie, niemalże w 100% ochronić przed zanieczyszczonym powietrzem. Maski antysmogowe można zakupić na stronie: https://maskibroyx.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Biżuteryjna moda
Biżuteryjna moda
Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta lubi wyglądać atrakcyjnie. Producenci oferują wiele efektownych fasonów odzieżowych oraz oryginalnych dodatków, które można […]
Zalety posiadania systemu klimatyzacji w swoim domu
Zalety posiadania systemu klimatyzacji w swoim domu
Z roku na rok w miesiącach letnich notuje się coraz wyższe średnie temperatury, co nieuchronnie wiąże się też z dużą […]
W jaki sposób wykonuje się usuwanie tatuażu?
W jaki sposób wykonuje się usuwanie tatuażu?
Tatuaż jest bardzo popularną formą ozdabiania ciała. Jest również coraz bardziej dostępny. Praktycznie każdy z nas może pójść do studia […]