Co zrobić, gdy w mieście pojawi się smog?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Smog powstaje na skutek wymieszania powietrza z zanieczyszczeniami i spalinami. Niesie za sobą wiele negatywnych skutków, szczególnie zdrowotnych: silne alergie, astma, niewydolność oddechowa, znaczne obniżenie odporności, choroby układu krążenia oraz serca, a także pojawienie się zmian nowotworowych. Polska zajmuje czołowe miejsce wśród państw w Europie z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem.

Jak się chronić przed smogiem?

Monitoruj jakość powietrza

Przed wyjściem warto sprawdzić stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska lub aplikację, która informuje o poziomie zanieczyszczeń powietrza. Warto wiedzieć, czym oddychasz, szczególnie gdy mieszkasz w dużym mieście.

Nie wychodź z domu bez potrzeby

Najważniejsze jest, by w tym czasie pozostać w domu. Zrezygnuj ze spacerów, czy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Sporty uprawiane na zewnątrz, jak bieganie lub nordic-walking powodują szybsze i głębsze oddychanie, co ułatwia przedostawanie się niepożądanych substancji do organizmu. Zamiast tego, poćwicz w domu lub skorzystaj z siłowni, a na spacer, czy przejażdżkę rowerową – wybierz się poza zatłoczone miasto. 

Nie otwieraj okien

Wietrzenie domu, czy mieszkania w warunkach zanieczyszczonego powietrza nie jest najlepszym pomysłem! Zamknij okna, możesz także wyposażyć się w oczyszczacz powietrza. 

Załóż maskę

Za każdym razem, gdy wychodzisz z domu weź ze sobą maskę antysmogową. Jest to sposób na znaczne zminimalizowanie poziomu wdychanego smogu. Maski dobrej jakości są w stanie, niemalże w 100% ochronić przed zanieczyszczonym powietrzem. Maski antysmogowe można zakupić na stronie: https://maskibroyx.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lampy podłogowe kontra kinkiety
Lampy podłogowe kontra kinkiety
Przy wyborze oświetlenia do naszego mieszkania często zdarza się, iż po zamontowaniu zakupionych świateł dotyka nas problem niedostatecznego doświetlenia określonej […]
Kredyt we frankach – co zrobić, gdy jego wartość wciąż wzrasta?
Kredyt we frankach – co zrobić, gdy jego wartość wciąż wzrasta?
Ogromna rzesza Polaków posiada obecnie uciążliwe zobowiązania kredytowe we frankach szwajcarskich. Niestety, ze względu na wahania kursów walut osoby te […]
W jaki sposób lekarze mogą dokształcać się po ukończeniu studiów?
W jaki sposób lekarze mogą dokształcać się po ukończeniu studiów?
Zawody medyczne są powszechnie uważane za bardzo dobry kierunek wykształcenia, który może przynieść w większości przypadków bardzo stabilne i zadowalające […]