Sporty walki cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Widać to szczególnie w boksie, który, jako klasyczna dyscyplina, zapewnia olbrzymi rozwój fizyczny oraz wysoką kondycję praktycznie całego ciała. Dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się do uprawiania tego sportu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 Oczywistym jest fakt, że boks jest sportem kontaktowym mogącym spowodować niejedną kontuzję. Jak najrzadsze z nimi spotkanie pozwoli w pełni cieszyć się wszystkimi jego zaletami. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby każda zawodniczka wyposażyła się w odpowiednie przedmioty. Pierwszym wyborem powinien więc być kask chroniący głowę, czyli miejsce narażone w największym stopniu. Osłaniając większą część głowy, są nieodzownym wyposażeniem każdego sparingu. Druga w kolejności do zakupu jest szczęka zabezpieczająca zęby i usta. Należy tutaj dodać, że niejednokrotnie jest ona niezbędnym wymogiem trenera do rozpoczęcia treningu. Nie mniej istotnym elementem jest ochrona biustu i krocza (w przypadku chociażby kick boxingu). Specjalna do tego bielizna skutecznie tłumi wstrząsy oraz uderzenia, do tego stabilizując piersi podczas wzmożonego ruchu.

To, co najważniejsze

A tym zapewne są rękawice bokserskie damskie, które są wręcz elementarnym wyposażeniem. Wyborowi warto poświęcić czas, chcąc dopasować odpowiedni rozmiar do swojej dłoni – zbyt luźne czy za ciasne rękawice mogą być przyczyną kontuzji. Przy wyborze rękawic zalecany jest dodatkowy zakup pasków na nadgarstki, które wzmacniają je i zmniejszają ryzyko urazów. Dodatkową ochroną palców na pewno będą również bandaże bokserskie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + piętnaście =