Za pomocą jakich rozwiązań wykonuje się izolację podłogi?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja podłogi to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu i chłodzeniu domu. Może również pomóc poprawić komfort domu poprzez zmniejszenie przeciągów i hałasu.

Najczęstsze sposoby izolowania podłóg to:

Izolacja pianką natryskową

Jest to najbardziej efektywny sposób izolacji podłogi, ale również najdroższy. Może być stosowana na każdym rodzaju podłogi, ale jest szczególnie dobra dla pływających podłóg drewnianych i betonowych, które nie mają pod sobą bariery paroszczelnej.

Izolacja z płyt cementowych

Jest to popularna opcja dla pływających podłóg drewnianych, ponieważ nie wymaga żadnej bariery dla pary wodnej. Jest ona dostarczana w arkuszach, które są łatwe do cięcia i instalacji, ale nie zapewniają tak dużej ochrony przed zimnymi miejscami jak pianka natryskowa. Są one również tańsze niż izolacja z pianki natryskowej.

Płaty lub koce z włókna szklanego (zwane również luźnym wypełnieniem)

Płyty z włókna szklanego są często używane, gdy między legarami nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować sztywne płyty lub panele izolacyjne. Batty są również powszechnie stosowane na poddaszach, gdzie mogą pomóc w zapobieganiu przeciekom powietrza wokół otworów wentylacyjnych i rur. Włókno szklane w postaci luźnej jest dostarczane w workach, które wystarczy otworzyć i wsypać w miejsce pomiędzy legarami lub pod podkładami. Dobrze sprawdzają się na podłożach z minimalnymi przerwami między legarami (mniej niż 4 cale).

Osoby zainteresowane izolacją podłogową w swoim domu, mogą skorzystać z usług takich specjalistów na rynku jak https://thermowhite.info/izolacja-podlogi/, którzy dobiorą odpowiednie rozwiązanie do naszych potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Popularne rodzaje aparatów fotograficznych
Popularne rodzaje aparatów fotograficznych
Fotografowanie jest powszechną czynnością, między innymi dzięki temu, że aparaty fotograficzne stały się częścią telefonów i smartfonów. Ale bardziej wymagający […]
Jaką piankę do pływania wybrać?
Jaką piankę do pływania wybrać?
Osoby uprawiające rozmaite sporty wodne (np. pływanie, surfing, wakeboarding, windsurfing) często robią to w niesprzyjających warunkach pogodowych. W takiej sytuacji […]
Wybór sukienek, w których poczujesz się młodziej
Wybór sukienek, w których poczujesz się młodziej
Moda sprzed kilkudziesięciu lat powodowała, że nawet osoby bardzo młode niekiedy wyglądały na kilka lat starsze. Obecnie się to diametralnie […]