Izolacja podłogi to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu i chłodzeniu domu. Może również pomóc poprawić komfort domu poprzez zmniejszenie przeciągów i hałasu.

Najczęstsze sposoby izolowania podłóg to:

Izolacja pianką natryskową

Jest to najbardziej efektywny sposób izolacji podłogi, ale również najdroższy. Może być stosowana na każdym rodzaju podłogi, ale jest szczególnie dobra dla pływających podłóg drewnianych i betonowych, które nie mają pod sobą bariery paroszczelnej.

Izolacja z płyt cementowych

Jest to popularna opcja dla pływających podłóg drewnianych, ponieważ nie wymaga żadnej bariery dla pary wodnej. Jest ona dostarczana w arkuszach, które są łatwe do cięcia i instalacji, ale nie zapewniają tak dużej ochrony przed zimnymi miejscami jak pianka natryskowa. Są one również tańsze niż izolacja z pianki natryskowej.

Płaty lub koce z włókna szklanego (zwane również luźnym wypełnieniem)

Płyty z włókna szklanego są często używane, gdy między legarami nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować sztywne płyty lub panele izolacyjne. Batty są również powszechnie stosowane na poddaszach, gdzie mogą pomóc w zapobieganiu przeciekom powietrza wokół otworów wentylacyjnych i rur. Włókno szklane w postaci luźnej jest dostarczane w workach, które wystarczy otworzyć i wsypać w miejsce pomiędzy legarami lub pod podkładami. Dobrze sprawdzają się na podłożach z minimalnymi przerwami między legarami (mniej niż 4 cale).

Osoby zainteresowane izolacją podłogową w swoim domu, mogą skorzystać z usług takich specjalistów na rynku jak https://thermowhite.info/izolacja-podlogi/, którzy dobiorą odpowiednie rozwiązanie do naszych potrzeb.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + dziewiętnaście =