Za pomocą jakich rozwiązań wykonuje się izolację podłogi?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja podłogi to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu i chłodzeniu domu. Może również pomóc poprawić komfort domu poprzez zmniejszenie przeciągów i hałasu.

Najczęstsze sposoby izolowania podłóg to:

Izolacja pianką natryskową

Jest to najbardziej efektywny sposób izolacji podłogi, ale również najdroższy. Może być stosowana na każdym rodzaju podłogi, ale jest szczególnie dobra dla pływających podłóg drewnianych i betonowych, które nie mają pod sobą bariery paroszczelnej.

Izolacja z płyt cementowych

Jest to popularna opcja dla pływających podłóg drewnianych, ponieważ nie wymaga żadnej bariery dla pary wodnej. Jest ona dostarczana w arkuszach, które są łatwe do cięcia i instalacji, ale nie zapewniają tak dużej ochrony przed zimnymi miejscami jak pianka natryskowa. Są one również tańsze niż izolacja z pianki natryskowej.

Płaty lub koce z włókna szklanego (zwane również luźnym wypełnieniem)

Płyty z włókna szklanego są często używane, gdy między legarami nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować sztywne płyty lub panele izolacyjne. Batty są również powszechnie stosowane na poddaszach, gdzie mogą pomóc w zapobieganiu przeciekom powietrza wokół otworów wentylacyjnych i rur. Włókno szklane w postaci luźnej jest dostarczane w workach, które wystarczy otworzyć i wsypać w miejsce pomiędzy legarami lub pod podkładami. Dobrze sprawdzają się na podłożach z minimalnymi przerwami między legarami (mniej niż 4 cale).

Osoby zainteresowane izolacją podłogową w swoim domu, mogą skorzystać z usług takich specjalistów na rynku jak https://thermowhite.info/izolacja-podlogi/, którzy dobiorą odpowiednie rozwiązanie do naszych potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mrożone owoce, które powinny znaleźć się w naszych zapasach na zimę
Mrożone owoce, które powinny znaleźć się w naszych zapasach na zimę
Stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od tego, co spożywamy na co dzień. Również nasz wygląd w tym skóra, […]
Klimatyzacja – dlaczego warto ją zainstalować w mieszkaniu?
Klimatyzacja – dlaczego warto ją zainstalować w mieszkaniu?
Klimatyzacja nie tylko chłodzi, ale także oczyszcza powietrze. W nowszych mieszkaniach stanowi często element standardowego wyposażenia. Użytkownicy doceniają nie tylko […]
Dodatki do ubioru, które warto aby każdy mężczyzna posiadał w szafie
Dodatki do ubioru, które warto aby każdy mężczyzna posiadał w szafie
Dodatki do ubioru to kropka nad i w każdej męskiej stylizacji. Potrafią sprawić, że nawet nieciekawy ubiór nabierze niezwykłego charakteru […]