Ocieplenie budynku mieszkalnego

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na budowę domu, koniecznie należy zwrócić uwagę na jego dobre ogrzewanie i bezpośrednio związane z nim ocieplenie. Jedynie budynki, w których zastosowano wysokiej jakości izolację, są w stanie sprostać zimie i jednocześnie pomagają w utrzymaniu domowego budżetu na rozsądnym poziomie.

Styropian – najpopularniejszy materiał ociepleniowy

Najbardziej popularnym materiałem ociepleniowym, jaki możemy sobie wyobrazić, od lat pozostaje styropian. Odznacza się przede wszystkim doskonałymi parametrami cieplnymi – to znaczy jest skutecznym izolatorem, który ochrania budynek przed uciekaniem ciepła na zewnątrz i wnikaniem zimna do środka.

Jednak to nie jedyna zaleta styropianu. Równie ważne jest to, że stanowi materiał lekki i łatwy do zamontowania. Co więcej, w zależności od naszych potrzeb, możemy wybierać spomiędzy jego różnych wersji, dopasowując je odpowiednio do oczekiwanej izolacji domu. W ten sposób można też z łatwością dopasować koszty ocieplania budynku do aktualnych możliwości finansowych.

Parametry styropianu, na które warto zwracać uwagę

Wysokiej jakości styropian, dostępny między innymi na stronie http://hebo.com.pl/styropian/, odznacza się zachęcającymi właściwościami izolacyjnymi. Zależą one między innymi od jego współczynnika przenikalności cieplnej (lambda), który związany jest z samym materiałem. Właśnie dlatego biały styropian posiada nieco gorsze parametry niż szary (grafitowy). Będzie to też kluczowy czynnik podczas dokonywania ostatecznej decyzji względem rodzaju styropianu.

Oprócz tego równie ważna będzie jego grubość, która także wpływa na izolację termiczną. Czasami nawet gorszy parametr lambda i większa grubość mogą sprawdzić się tak samo dobrze, jak wysoka lambda i mniejsza grubość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie materiały najlepiej nadają się na pościel?
Jakie materiały najlepiej nadają się na pościel?
Pościel, to obok materaca, poduszki i kołdry, kolejna bardzo ważna rzecz, która może przesądzić o tym, czy nocą będzie dane […]
Jak często należy czyścić klimatyzację w samochodzie?
Jak często należy czyścić klimatyzację w samochodzie?
Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach komfort życia jest zdecydowanie wyższy. Wynika to z wielu czynników, a jednym z […]
Holandia – Kraj idealny? Przekonaj się sam!
Holandia – Kraj idealny? Przekonaj się sam!
Holandia to kraj, który jest w ciągłym ruchu. Holendrzy są bardzo przedsiębiorczy, mają silną etykę pracy i kulturę innowacji. Dzięki […]