W budynkach, podłogi są narażone na szeroki zakres warunków, od wilgoci, brudu i nadużycia do ciepła, zimna i ruchu. Oprócz piękna, podłogi muszą być wystarczająco trwałe, aby wytrzymać te warunki i nadal wyglądać dobrze przez lata.

Istnieje wiele opcji ochrony dla podłóg w budynkach komercyjnych. Oto kilka przykładów:

Powłoki ochronne

Powłoki te są nakładane bezpośrednio na powierzchnię betonowych lub drewnianych podłóg, aby chronić je przed zarysowaniami, plamami i innymi uszkodzeniami. Są one zwykle sformułowane z żywic poliuretanowych lub epoksydowych, które twardnieją po wyschnięciu.

Posadzka epoksydowa

Posadzki epoksydowe to kolejna opcja ochrony betonowych lub drewnianych podłóg. Epoksydowy jest dwuczęściowy materiał, który pochodzi z kleju i powłoki górnej, która będzie trwale związana z powierzchnią podłoża. Ten rodzaj powłoki jest zwykle używany do ustawień przemysłowych, gdzie ciężki sprzęt jest używany, ale może być również stosowany w garażu lub innych obszarach, gdzie jest dużo ruchu pieszego. W celu zakupienia żywicy epoksydowej warto zapoznać się z asortymentem strony https://primson-composites.pl/zywice-epoksydowe/.

Płytki winylowe

Płytki winylowe stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych podłóg z płytek ceramicznych, ponieważ są łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu; nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Płytki winylowe są bardzo trwałe i mogą być stosowane w prawie każdym rodzaju firmy czy zakładu. Są one dostępne w wielu różnych stylach, od podstawowych czarnych i białych do wielokolorowych wzorów, które dodają trochę zabawy do przestrzeni. Minusem jest to, że płytki winylowe mają tendencję do zarysowania i nie powinny być używane na betonowych podłogach.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =