Duży ogród może być zaaranżowany na wiele różnych sposobów. Dla rodzin z dziećmi będzie przydomowym placem zabaw, zmieści się w nim ogródek warzywny, a także osobna strefa do relaksu i spędzania długich letnich wieczorów z przyjaciółmi. W jakie sprzęty warto więc zainwestować, by wykorzystać pełnię potencjału naszego ogrodu?

Meble do ogrodu – jakie wybrać?

Zaletą ogrodów o dużej powierzchni jest to, że nie trzeba się przejmować wielkością wybranych mebli i sprzętów. Duży stół i ławy do siedzenia mogą być wystawione przez cały sezon i na pewno nie będą przeszkadzały w pracach ogrodniczych. Wybierając zestawy wypoczynkowe do ogrodu, warto zdecydować się na meble drewniane, które są jednym z najtrwalszych wyborów, a przy tym prezentują się pięknie w otoczeniu kwitnących kwiatów i świeżej zieleni trawy. Mogą stać na zewnątrz cały sezon, gdyż nie zaszkodzi im deszcz i zmienne warunki pogodowe, a dzięki temu, że najczęściej są także dość ciężkie, nie będziemy musieli się martwić, że porwie je wiatr (co mogłoby się przydarzyć przy meblach z lekkiego tworzywa).

Po sezonie możemy je schować do garażu czy schowka lub osłonić specjalnymi płachtami, a przed wiosną wystarczy delikatnie je przeszlifować i ponownie zabejcować, by odświeżyć kolor. W skład takiego zestawu najczęściej wchodzi stół i krzesła bądź ławy, czyli podstawowe meble do ogrodu, ale dobrym pomysłem jest także dokupienie leżaków bądź huśtawki ogrodowej. Takie dodatkowe sprzęty będą miłym sposobem na relaks w słoneczny dzień.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =