W salonie nie brakuje mebli, które często bardzo od siebie odbiegają. Ważny jest natomiast stan takiego wyposażenia, gdyż od tego zależy to jak długo będzie mogło służyć i jak będzie się prezentować. W związku z tym trzeba zwrócił uwagę na parę rzeczy związanych z samym użytkowaniem takich rzeczy i ich pielęgnacją. Co robić, by utrzymać meble do pokoju dziennego w dobrym stanie? 

Dopasowanie działań do materiałów

Trudno jest znaleźć jedną regułę, odnośnie tego jak dbać o meble. Przede wszystkim z uwagi na to, że w samym salonie można znaleźć wyposażenie, w którym pojawiają się różne materiały. Innych działań będzie zatem wymagała tapicerowana pufa ze schowkiem, a zupełnie odmiennego traktowania potrzeba przy drewnianym stole czy skórzanej kanapie. Uniwersalną zasadą jest to, by rozsądnie użytkować wyposażenie, nie narażając go w miarę możliwości na uszkodzenia mechaniczne. Pewnych zabrudzeń czy uszkodzeń i tak nie uda się jednak uniknąć. Z tego względu warto pamiętać o odpowiednich działaniach, dopasowanych pod kątem danego tworzywa, by maksymalnie zabezpieczyć jego powierzchnię. 

Czyszczenie i pielęgnacja

Z pewnością najwięcej uwagi wymagają meble skórzane oraz drewniane. W kontekście wyposażenia z obiciami ze zwykłych tkanin, wystarczy ograniczyć się do regularnego czyszczenia, odkurzaczem czy delikatnie zwilżoną szmatką. W przypadku puf należy też uzupełniać ich zawartość, by utrzymywały swój kształt, a takie wypełnienie do puf można kupić w internecie na https://pufy.pl/15-wypelnienie-do-puf. Skórzane kanapy trzeba przynajmniej raz na kilka dni oczyszczać z kurzu, wykorzystując do tego szmatkę z odrobiną wody lub specjalnego środka czyszczącego. Dostępne są również substancje nawilżające, dzięki którym materiał cały czas będzie wyglądał elegancko i efektownie. Wyposażenie z drewna wymaga czyszczenia oraz zabiegów konserwujących, które powtarza się zwykle co kilka miesięcy. Pozwalają one przywrócić meblom wysoki połysk lub matową powierzchnię i zabezpieczają ją przy okazji przed uszkodzeniami.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × cztery =