Salon to centralne pomieszczenie domu, gdzie poza kuchnią rodzina spędza ze sobą najwięcej czasu. W aranżacji należy ująć bardzo ważny element nie tylko dekoracyjny, ale też funkcjonalny tego wnętrza, czyli sofę. Często zajmuje największą powierzchnię salonu, by wszyscy domownicy mogli na niej wygodnie zasiąść. W mniejszych pomieszczeniach zajmuje adekwatnie mniej miejsca. Wielkość salonu, styl i sposób wykończenia tworzy pytanie:” jaką sofę wybrać do salonu?”.

Sofa powinna być przede wszystkim wygodna żeby zapewnić komfort użytkownikom. Co z tego, że doskonale wpasuje się w aranżację wnętrza, kiedy będzie twarda albo wyraźnie odczuwać można wypełnienie sprężynowe? Po kilkunastu minutach każdy ucieknie z takiego siedziska. Sofy wypoczynkowe do salonu są miękkie, przez co domownicy z przyjemnością z nich korzystają. Dołączone poduszki, oprócz dekoracyjnego motywu, spełniają też funkcję wygodnych podpórek. Taka sofa zgromadzi domowników na wspólne oglądanie telewizji, karciane rozgrywki czy wielogodzinne pogawędki.

Sklepy meblowe proponują także sofy rozkładane, które sprawdzą się dobrze w mniejszych pomieszczeniach, wymagających jednocześnie sofy dziennej i łóżka do spania albo dla osób, które potrzebują dodatkowego miejsca do spania dla gości. Poza tym sofy rozkładane mają poręczny schowek, który posłuży do przechowania pościeli albo innych przedmiotów wymagających schowania. Dzięki odpowiedniemu wypełnieniu materaca, jakość snu na sofie niewiele odbiega od tego, spędzonego na sypialnianym łóżku.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + cztery =