Przygotowanie pokoju dla niemowlaka to nie lada wyzwanie. Przestrzeń musi być oczywiście praktyczna, ale też po prostu ładna i przyjazna. Potrzebne są zatem zarówno funkcjonalne meble, jak i ozdoby oraz dodatki, które sprawią, iż przebywanie w tym miejscu będzie przyjemne dla dziecka oraz rodziców. O co warto zadbać przy urządzaniu tego pomieszczenia? 

Umeblowanie i dywan

Oczywiście podstawą będzie wybranie praktycznych, ale i bezpiecznych z perspektywy malucha mebli. Głównym punktem będzie w tym przypadku łóżeczko. Warto poszukać modeli z regulowaną wysokością posłania, gdyż początkowo wyższy pułap będzie wygodny dla dorosłych, a gdy niemowlę podrośnie, bezpieczniejszy będzie materac ustawiony nieco niżej. Świetnym pomysłem będą karuzele nad łóżeczko, które wspierają rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej dziecka w pierwszych miesiącach jego życia i ułatwiają proces zasypiania.

W kontekście umeblowania, innym koniecznym elementem będzie komoda, w której będzie można trzymać wszelkie potrzebne akcesoria. Przy wyborze należy pamiętać, żeby takie wyposażenie spełniało normy jakości i bezpieczeństwa. W pokoju musi być umieszczony także przewijak, który występuje najczęściej w dwóch formach – może być ustawiany na komodzie lub zintegrowany z łóżkiem. W celu ocieplenia wnętrz na pewno warto postawić na gruby dywan lub wykładzinę. Przy okazji takie podłoże przyda się potem przy zabawie dziecka. 

Kolorystyka

Kolory do pomieszczenia dla niemowlaka powinny być raczej ciepłe, choć niektórzy jako bazę na ściany wybierają po prostu biel lub delikatny błękit. Warto pamiętać, że dla malucha ciekawa będzie jednak intensywność barw. Dobrze jest zatem pomyśleć choćby o wzorzystej tapecie na jednej ze ścian. Przydatne będą również obrazy dla dzieci, przykładowo z kolorowymi figurami czy zwierzętami. Oczywiście przy doborze całościowej kolorystyki do tego pokoju należy pamiętać o tym, żeby barwy były zharmonizowane i miały jakiś bazowy, przeważający motyw.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 3 =