Współczesne smartfony są dla nas niczym kieszonkowe komputery. Powoduje to, że trzymamy na nich mnóstwo wrażliwych informacji, a także ważnych dla nas zdjęć czy filmów, nagranych wbudowaną kamerą. W przypadku nagłej awarii, wszystkie te dane zostaną zablokowane w pamięci urządzenia i nie możemy się już do nich dostać. Może to być dla nas prawdziwie traumatyczna sytuacja, zwłaszcza jeśli przechowywaliśmy w pamięci telefonu hasła, których nie zapamiętaliśmy. W takiej sytuacji pozostaje nam tylko pomoc dobrego serwisu.

Dlaczego dochodzi do uszkodzeń?

Powody mogą być rozmaite. Przede wszystkim mogą być one związane z jakimś urazem mechanicznym. Jeśli urządzenie upadło nam na ziemię w ostatnim czasie, awaria może mieć z tym związek. Wewnątrz znajduje się bowiem mnóstwo małych i wrażliwych podzespołów, które powiązane są z płytą główną za pomocą mikroskopijnych połączeń lutowanych. Mocne uderzenie może łatwo sprawić, że dojdzie do pęknięcia tych połączeń, co sprawi że sprzęt utraci część funkcji, lub przestanie działać całkowicie. W serwisie urządzeń marki Apple w Poznaniu takich przypadków odnotowano już tysiące.

Druga pod względem popularności jest awaria związana z zalaniem. Co prawda część urządzeń jest odporna na działanie wody i innych płynów, jednak zazwyczaj ogranicza się to do zachlapania. Smartfon, który wpadnie do wody, najczęściej nie jest w stanie wyjść z tego bez żadnych uszkodzeń. Dlatego też powinniśmy pilnować, by telefonów nie upuszczać, ani nie używać ich w pobliżu naczyń wypełnionych cieczą.

Naprawa i odzysk danych po awarii

Jeśli doszło do uszkodzenia i telefon nie pozwala się uruchomić, ani dostać do naszych danych, trzeba poszukać dobrego serwisu. Jeśli jest to iPhone, najlepiej byłoby wybrać jeden z autoryzowanych serwisów Apple, jednak jeśli urządzenie jest już po gwarancji, to naprawa na pewno będzie wiązała się z niemałymi kosztami. Dlatego dobrym pomysłem jest wybranie porządnego punktu napraw telefonów, który jest polecany przez dużą ilość klientów.

W tym celu najlepiej skorzystać z sieci i sprawdzić opinie na temat różnych punktów. W ten sposób dowiemy się gdzie w naszej okolicy znajduje się najlepszy Serwis Apple Wrocław jak każde duże miasto da nam spory wybór, na pewno znajdziemy coś wartego uwagi. Jeśli urządzenie jest po zalaniu, nie powinniśmy zwlekać, ponieważ ciecz uwięziona we wnętrzu będzie powodowała szybką korozję delikatnych układów scalonych. Po dłuższym czasie może to spowodować niemożliwość naprawy takiego smartfona, a nawet odzyskania z niego jakichkolwiek informacji.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego poradnika każdy użytkownik nowoczesnego telefonu będzie wiedział co zrobić, gdyby jego urządzenie nagle odmówiło współpracy. Dowiedzieliśmy się też jakich rzeczy powinniśmy się wystrzegać, by nie doprowadzić smartfona do poważnej awarii. Powinniśmy przede wszystkim chronić go przed upadkami oraz kontaktem z jakimikolwiek cieczami, nawet jeśli producent twierdzi, że sprzęt jest odporny na zalanie wodą.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − 15 =