Samochody ciężarowe w ciągu jednej doby pokonują więcej kilometrów, niż większość samochodów osobowych w ciągu tygodnia, a nawet miesiąca. Między innymi dlatego tak ważne jest, aby jednostka była w pełni sprawna i nie zawiodła na drodze. Wypadek z uczestnictwem ciężarówki jest nie tylko o wiele bardziej niebezpieczny, ale również wyjątkowo kosztowny. Szczególnie wtedy, jeśli uszkodzeniu ulegnie również towar, który był przewożony. Dlatego warto regularnie korzystać z testerów diagnostycznych, które pozwalają sprawdzić stan pojazdu.

Podręczny tester czy stacja diagnostyczna?

Obie metody kontroli pojazdu mają swoje plusy i minusy. Udanie się do stacji diagnostycznej pozwala dokładnie sprawdzić wszelkie podzespoły samochodu, co jest bardzo ważne, ponieważ producenci ukrywają w silnikach coraz więcej nowych technologii, które mają na celu dostosować ciężarówki do nowych norm. Niekiedy konieczne jest sprawdzenie wszystkiego przez eksperta, ponieważ może on zauważyć problem, którego podręczny tester nie wykryje. Jednak z oczywistych przyczyn jest to bardziej kosztowne rozwiązanie.

Na szczęście w większości wypadków wystarczy przenośna stacja diagnostyczna. Jeśli na wyposażeniu pojazdu znajdzie się renomowana marka typu Jaltest, większość badań i napraw właściciel będzie mógł wykonać samodzielnie. Jest to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również wygoda i uniwersalność. Dzięki podręcznej stacji diagnostycznej można zbadać pojazd i naprawić usterkę niezależnie od miejsca, w którym ciężarówka aktualnie się znajduje.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =