Jak powiedział Janusz Leon Wiśniewski „czas to najcenniejszy podarunek, jaki można dostać od innych”. W świecie wszechobecnej technologii oraz licznych rozpraszaczy naszej uwagi czas, który spędzamy z naszymi dziećmi staje się czymś wyjątkowym zarówno dla nich, jak i dla nas samych. Na szczęście na rynku nie brakuje sposobów na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu we dwoje. Do coraz popularniejszych należą te, które nie tylko zapewniają świetną zabawę, ale także poprawiają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną czy myślenie kreatywne.

Artystyczna dusza

Wciąż rosnącą popularnością cieszy się tak zwane malowanie po numerkach. I trudno się temu dziwić! Jest to zajęcie, które rozwija jednocześnie wiele obszarów naszego mózgu, pozwalające jednocześnie ćwiczyć cierpliwość czy precyzję, zapewniając przy tym świetną zabawę. Co niezwykle istotne – jest to rozrywka, która na bieżąco pozwala śledzić postępy oraz daje olbrzymią satysfakcja.

Puzzle drewniane – wyzwanie dla całej rodziny

Osoby szukające nowych wyzwań, ceniące współpracę oraz chcące spędzić wspólnie czas na pewno chętnie sięgną po drewniane puzzle. Zapewniają one dużo radości stanowiąc przy tym nie lada wyzwanie dla szarych komórek oraz zdolności manualnych. Wspólne układanie puzzli jak mało co potrafi zintegrować całą rodzinę.

Diamentowa mozaika – relaks po ciężkim dniu

Czasem zdarzają się dni, w których potrzebujemy po prostu chwili relaksu i wyciszenia. Takie odprężenia bez wątpienia zapewnić nam może haft diamentowy. Wbrew pierwszym skojarzeniom jest to zajęcie, któremu równie dobrze można oddać się w samotności, jak i w towarzystwie dzieci. Wspólne tworzenie takiego dzieła sztuki nie tylko uczy wytrwałości, ale także daje pretekst do rozmowy czy nauki.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 3 =