Zanim towar dotrze do swojego miejsca przeznaczenia, prawdopodobnie dużą ilość czasu spędzi w magazynie. Ze względu na specyficzną przestrzeń i stosunkowo wysokie ryzyko uszkodzenia, rzeczy znajdujące się w magazynach są odpowiednio zabezpieczane. Aby uniknąć niepotrzebnych zniszczeń, poszczególne kartony są często owijane różnymi foliami. Do tego celu idealnie nadaje się np. folia stretch, która zabezpiecza pudełka przed uszkodzeniami, jednocześnie zmniejszając ryzyko zniszczenia towaru, znajdującego się wewnątrz.

Nie tylko folia i kartony

Choć tekturowe pudła różnej wielkości, stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów na przechowywanie towaru w magazynach, to warto pamiętać, że nie istnieją również inne rozwiązania. Część artykułów czekających na dalszą podróż, np. na sklep lub do domu klienta, znajduje się po prostu w workach, wykonanych z grubej folii. Drobne rzeczy, wymagające dodatkowego zabezpieczenia, bardzo często znajdują się w specjalnych pojemnikach, zamykanych np. za pomocą drucianych zapinek takich jak te, które są dostępne na https://www.folie-stretch24.pl/zapinki-druciane/1/full. Jeżeli towar znajduje się na regałach lub półkach i istnieje ryzyko, że może z nich spaść, częstą praktyką jest przypinanie pudełek, skrzyni lub poszczególnych artykułów. Idealnie sprawdzają się tutaj np. opaski zaciskowe (inaczej trytytki lub zipy.)

Towar znajdujący się na magazynie bywa również oklejany folią bąbelkową. Zdarza się również, że ze względu na np. ryzyko potłuczenia, zabezpiecza się także wnętrze pudełek, niwelując wolną przestrzeń pomiędzy przedmiotami. W tym celu doskonale sprawdzają się miękkie, piankowe wypełnienia lub zwykły, odpowiednio włożony papier.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × jeden =