Psychoterapia – na czym polega?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia jest leczeniem problemów emocjonalnych i zdrowia psychicznego. Pomaga ona dotrzeć do źródła problemów, niezależnie od tego, czy są one krótkotrwałe, czy też trwają, dzięki czemu można iść naprzód.

Psychoterapia to słowo, które obejmuje kilka różnych rodzajów terapii. Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii i wiele różnych sposobów ich opisywania. Możesz usłyszeć takie określenia jak terapia poznawczo-behawioralna (CBT), terapia psychodynamiczna lub terapia interpersonalna (IPT). Nazwy te opisują różne podejścia terapeutów do pracy z ludźmi, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym.

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) 

Rodzaj terapii, która pomaga zmienić sposób myślenia i zachowania, aby poczuć się lepiej. Pomaga ona w radzeniu sobie z problemami poprzez zmianę sposobu myślenia o nich. Na przykład, jeśli masz ataki paniki, CBT może pomóc Ci nauczyć się kwestionować sposób myślenia o nich i znaleźć nowe sposoby radzenia sobie z nimi.

Psychoterapia interpersonalna (IPT) 

Rodzaj terapii, która skupia się na relacjach i tym, jak wpływają one na nastrój, zachowanie i zdrowie psychiczne. IPT uczy Cię jak rozpoznawać problematyczne wzorce w Twoich relacjach i pracować nad ich poprawą.

Psychoterapia psychodynamiczna

Ten rodzaj terapii skupia się na badaniu nieświadomych uczuć i konfliktów poprzez rozmowę o snach, wspomnieniach lub emocjach związanych z przeszłymi doświadczeniami. Ma na celu doprowadzenie nieświadomych uczuć do świadomości, abyś mógł je lepiej zrozumieć i skuteczniej sobie z nimi radzić.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej pomocy, to psychoterapia Toruń, jest miastem gdzie uda Ci się tego dokonać?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Psie żarcie – odżywcze właściwości karm dla kotów i psów
Psie żarcie – odżywcze właściwości karm dla kotów i psów
Karmy dla psów i kotów posiadają określony skład, który musi zapewniać zwierzakowi zbilansowaną dietę. Gotowe karmy mogą być bowiem podstawą […]
Po czym rozpoznać dobre gatunkowo torebki?
Po czym rozpoznać dobre gatunkowo torebki?
W damskiej garderobie nie może zabraknąć funkcjonalnych dodatków, które potrafią skutecznie odmienić charakter każdej stylizacji, lub umiejętnie go podkreślić. Mowa […]
Badania psychometryczne – na czym polegają?
Badania psychometryczne – na czym polegają?
W wielu wypadkach warunkiem podjęcia zatrudnienia w szczególnych warunkach może być wykonanie (z pozytywnym rezultatem) testów psychotechnicznych. Przykładem może być […]