Psychoterapia – na czym polega?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia jest leczeniem problemów emocjonalnych i zdrowia psychicznego. Pomaga ona dotrzeć do źródła problemów, niezależnie od tego, czy są one krótkotrwałe, czy też trwają, dzięki czemu można iść naprzód.

Psychoterapia to słowo, które obejmuje kilka różnych rodzajów terapii. Istnieje wiele różnych rodzajów psychoterapii i wiele różnych sposobów ich opisywania. Możesz usłyszeć takie określenia jak terapia poznawczo-behawioralna (CBT), terapia psychodynamiczna lub terapia interpersonalna (IPT). Nazwy te opisują różne podejścia terapeutów do pracy z ludźmi, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym.

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) 

Rodzaj terapii, która pomaga zmienić sposób myślenia i zachowania, aby poczuć się lepiej. Pomaga ona w radzeniu sobie z problemami poprzez zmianę sposobu myślenia o nich. Na przykład, jeśli masz ataki paniki, CBT może pomóc Ci nauczyć się kwestionować sposób myślenia o nich i znaleźć nowe sposoby radzenia sobie z nimi.

Psychoterapia interpersonalna (IPT) 

Rodzaj terapii, która skupia się na relacjach i tym, jak wpływają one na nastrój, zachowanie i zdrowie psychiczne. IPT uczy Cię jak rozpoznawać problematyczne wzorce w Twoich relacjach i pracować nad ich poprawą.

Psychoterapia psychodynamiczna

Ten rodzaj terapii skupia się na badaniu nieświadomych uczuć i konfliktów poprzez rozmowę o snach, wspomnieniach lub emocjach związanych z przeszłymi doświadczeniami. Ma na celu doprowadzenie nieświadomych uczuć do świadomości, abyś mógł je lepiej zrozumieć i skuteczniej sobie z nimi radzić.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej pomocy, to psychoterapia Toruń, jest miastem gdzie uda Ci się tego dokonać?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie kroki należy podjąć, aby prowadzić swój własny biznes?
Jakie kroki należy podjąć, aby prowadzić swój własny biznes?
Posiadanie własnej firmy to marzenie wielu osób. Biznes pozwala nam bowiem w pełni decydować o tym ile i jak pracujemy. […]
Osoby niewidome – jak im pomóc w przemieszczaniu się?
Osoby niewidome – jak im pomóc w przemieszczaniu się?
W Polsce żyje około sto tysięcy osób, które mają poważne problemy wzrokowe, a kilkaset tysięcy ma uszkodzony narząd wzroku. Brak […]
Czym są zaburzenia psychosomatyczne?
Czym są zaburzenia psychosomatyczne?
Każdego ranka budzimy się z bólem brzucha, który pogłębia się w ciągu dnia, by ustąpić dopiero późnym popołudniem? Głowa niemal […]