Troska o uzębienie powinna towarzyszyć każdemu z nas, gdyż nie jest ono dane na całe życie. Zaniedbanie może prowadzić do rozwoju chorób wewnątrz jamy ustnej, pojawienia się ubytków, a w konsekwencji do utraty zębów. Dlatego tak ważne jest, aby codziennie je myć, używając do tego celu dobrej jakości past, a także unikać szkodliwych produktów, takich jak chociażby słodycze. Oprócz tego istotne są regularne wizyty u dentysty, na których to będą miały miejsce przeglądy, lub ewentualne leczenie. Zanim jednak udamy się do stomatologa, powinniśmy wykonać odpowiednie badania.

O co zadbać zanim spotkamy się z dentystą? 

Wizyta u dentysty z reguły nie wymaga wielu badań, ani czynności koniecznych do wykonania przed jej odbyciem. To co warto zrobić, to z pewnością dokładnie umyć zęby, a jeśli chodzi o badania to opcjonalnie można wykonać zdjęcie otopantomograficzne, czyli tzw. panoramę. Jest ono tworzone z pomocą profesjonalnego sprzętu przez kliniki lub ośrodki i daje pełen obraz wszystkich zębów. Z ofertą jego wykonania można zapoznać się na https://stomo.pl/badanie-panoramiczne-opg/.

Dodatkowo ukazuje wszystkie zatoki szczękowe, stawy skroniowo-żuchwowe oraz kości szczęki i żuchwy. Takie przeglądowe zdjęcie dostarcza ogólnych informacji o stanie zdrowia uzębienia i stanowi doskonały punkt startowy do zrealizowania przeglądu przez dentystę. Sprawia to, że pomimo iż nie jest ono konieczne, to bez wątpienia warto je wykonać, gdyż dzięki niemu lekarz być może szybciej zidentyfikuje problem i przystąpi do odpowiednich działań.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − cztery =