Nośniki informacji w postaci etykiet są powszechnie wykorzystywane w branży handlowej i przemysłowej, a także w biurach. Dostarczają one niezbędnych danych na temat produktów oferowanych w sprzedaży i stanów magazynowych, a ponadto w znacznym stopniu ułatwiają utrzymanie porządku. Wykonuje się je za pomocą specjalnych drukarek etykiet. Mnóstwo wysokiej klasy urządzeń tego typu posiada w swojej ofercie m.in. sklep internetowy, taki jak https://www.animaplus.com.pl.

Przeznaczenie i rodzaj wydruku to kluczowe parametry 

Drukarki etykiet dzielą się na biurowe, przemysłowe oraz mobilne. Te pierwsze doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie drukuje się maksymalnie 100 etykiet dziennie, czyli w biurach oraz niewielkich sklepach i magazynach. Z kolei zaawansowane modele przemysłowe są przeznaczone do pracy w dużych zakładach produkcyjnych, natomiast wersje mobilne nadają się głównie do pracy w terenie (ze względu na kompaktowy rozmiar i małą wagę). Niezwykle istotnym kryterium podziału jest też rodzaj wydruku. W tym przypadku wyróżniamy następujące urządzenia:

– termiczne – wyposażone w głowicę, która podgrzewa się i zaczernia w ten sposób papier,

– termotransferowe – zasada ich działania opiera się na podgrzaniu pigmentu zawartego w specjalnej taśmie barwiącej (folii).

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − siedem =