Współcześnie coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem. Wynika to z faktu, że spędzamy mnóstwo czasu przez ekranami telewizorów i komputerów, co nie pozostaje bez wpływu na nasze oczy. W tej sytuacji powinniśmy się udać do okulisty w celu zdiagnozowania problemu i podjęcia ewentualnego leczenia. Lekarze specjaliści tego typu wykorzystują w swojej pracy zaawansowane urządzenia optyczne, które nierzadko kosztują wiele pieniędzy. Gdzie zatem mogą oni szukać dobrego, a jednocześnie w miarę taniego sprzętu?

Tanio nie znaczy gorzej

Jeśli okulista pragnie otworzyć swój profesjonalny gabinet, ale boi się zbyt wysokich cen za niezbędny sprzęt, wówczas może skorzystać z bardzo ciekawej opcji. Na początek warto wymienić najważniejsze urządzenia optyczne używane przez tego rodzaju specjalistów. Są to m.in. soczewki, optometry, pupilometry, latarki diagnostyczne, lampy szczelinowe, igły do zabiegów, wiertarki okulistyczne, mikroskopy, tonometry, lasery i wiele, wiele innych. Na przykład cena wiertarki to koszt około 500 zł, laseru – 200-300 tysięcy złotych, a cena tonometru aplanacyjnego – nawet ponad 4000 zł. Są to niebagatelne kwoty, ale mimo braku wystarczających środków na koncie nie warto z tych sprzętów rezygnować. Dobrą alternatywą dla drogich
i specjalistycznych sklepów z narzędziami optycznymi jest tzw. giełda optyczna, na której za przystępną cenę można z powodzeniem dostać niemal wszystkie elementy składające się na profesjonalny gabinet okulistyczny. Warto podkreślić, że w większości są to sprzęty w pełni sprawne, a nierzadko prawie nowe. I co najważniejsze – przynajmniej o jedną trzecią tańsze niż urządzenia pochodzące prosto ze sklepu. Sprzedawcy często otrzymują je od gabinetów, które decydują się na wymianę wyposażenia w sytuacji, gdy na rynku pojawią się nowe, bardziej innowacyjne rozwiązania.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =