Zajęcia rekreacyjne, które pomogą Ci schudnąć

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszym sposobem na schudnięcie jest zwiększenie ilości wykonywanych ćwiczeń i zmniejszenie liczby spożywanych kalorii.

Jeśli chcesz schudnąć, pierwszą rzeczą do zrobienia jest ustalenie wagi docelowej. Następnie sprawdź, ile kalorii potrzebujesz każdego dnia, aby utrzymać obecną wagę, a następnie użyj kalkulatora online, aby znaleźć, ile kalorii musisz jeść, aby stracić jeden kilogram na tydzień.

Kolejną rzeczą jest podjęcie decyzji, jaki rodzaj ćwiczeń chcesz wykonywać. Oto kilka propozycji:

Jazda na rolkach

Jazda na rolkach to aktywność o niskim wpływie, która może spalić do 500 kalorii na godzinę, jeśli jest wykonywana z pełną prędkością. Pomaga również poprawić równowagę, koordynację i napięcie mięśni, więc jest dobra dla osób, które wcześniej nie ćwiczyły zbyt wiele. Możesz kupić specjalne rolki fitness, które blokują się, gdy przestajesz się ruszać, dzięki czemu nie zsuwają się z nóg, gdy przestajesz jeździć na rolkach.

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to kolejna czynność o niskim wpływie na organizm, która pozwala spalić około 300 kalorii na godzinę, jeśli jedziesz z pełną prędkością i musisz pamiętać o uwzględnieniu wzniesień. Jazda na rowerze może być przyjemna, ale wymaga o wiele więcej uwagi niż jazda na rolkach, ponieważ jest tak wiele zmiennych związanych z jazdą na rowerze.

Gry drużynowe

Możesz spalić około 300 kalorii na godzinę grając w sporty zespołowe, takie jak siatkówka i koszykówka. Kluczem do utraty wagi podczas uprawiania sportów zespołowych jest to, aby nie stracić tchu; powinieneś być w stanie prowadzić rozmowę podczas gry. Jeśli czujesz, że pracujesz zbyt ciężko, to przestań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak się ubrać na ślub koleżanki?
Jak się ubrać na ślub koleżanki?
Tuż po otrzymaniu zaproszenia na wesele bliskiej osoby zawsze pojawia się myśl – w co się ubrać? Zależy to zawsze […]
Jak ubierać się modnie? Poradnik 2022
Jak ubierać się modnie? Poradnik 2022
Ubieranie się modnie jest formą sztuki. Kiedy nie wiesz, jak się ubrać, by zrobić wrażenie, może to być onieśmielające. Ale […]
Jak powstają panele led
Jak powstają panele led
W sklepach stacjonarnych oraz tych, które prowadzą sprzedaż wysyłkową, możemy znaleźć bogatą ofertę oświetlenia wykorzystującego diody elektroluminescencyjne. Obejmuje ona m.in. […]