Zajęcia rekreacyjne, które pomogą Ci schudnąć

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszym sposobem na schudnięcie jest zwiększenie ilości wykonywanych ćwiczeń i zmniejszenie liczby spożywanych kalorii.

Jeśli chcesz schudnąć, pierwszą rzeczą do zrobienia jest ustalenie wagi docelowej. Następnie sprawdź, ile kalorii potrzebujesz każdego dnia, aby utrzymać obecną wagę, a następnie użyj kalkulatora online, aby znaleźć, ile kalorii musisz jeść, aby stracić jeden kilogram na tydzień.

Kolejną rzeczą jest podjęcie decyzji, jaki rodzaj ćwiczeń chcesz wykonywać. Oto kilka propozycji:

Jazda na rolkach

Jazda na rolkach to aktywność o niskim wpływie, która może spalić do 500 kalorii na godzinę, jeśli jest wykonywana z pełną prędkością. Pomaga również poprawić równowagę, koordynację i napięcie mięśni, więc jest dobra dla osób, które wcześniej nie ćwiczyły zbyt wiele. Możesz kupić specjalne rolki fitness, które blokują się, gdy przestajesz się ruszać, dzięki czemu nie zsuwają się z nóg, gdy przestajesz jeździć na rolkach.

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to kolejna czynność o niskim wpływie na organizm, która pozwala spalić około 300 kalorii na godzinę, jeśli jedziesz z pełną prędkością i musisz pamiętać o uwzględnieniu wzniesień. Jazda na rowerze może być przyjemna, ale wymaga o wiele więcej uwagi niż jazda na rolkach, ponieważ jest tak wiele zmiennych związanych z jazdą na rowerze.

Gry drużynowe

Możesz spalić około 300 kalorii na godzinę grając w sporty zespołowe, takie jak siatkówka i koszykówka. Kluczem do utraty wagi podczas uprawiania sportów zespołowych jest to, aby nie stracić tchu; powinieneś być w stanie prowadzić rozmowę podczas gry. Jeśli czujesz, że pracujesz zbyt ciężko, to przestań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kostka brukowa – najważniejsze informacje
Kostka brukowa – najważniejsze informacje
Jeśli szukasz sposobu, aby Twoje podwórko wyglądało schludnie i czysto, kostka brukowa jest świetnym rozwiązaniem. Łatwo się je układa i […]
Jakie korzyści przemawiają za stosowaniem filtrów powietrza?
Jakie korzyści przemawiają za stosowaniem filtrów powietrza?
Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś używać filtrów powietrza w swoim domu lub biurze. Możesz nie wiedzieć, jak dużą różnicę […]
Jakie korzyści przynosi wykorzystanie metody cięcia plazmowego do tworzenia produktów z blachy?
Jakie korzyści przynosi wykorzystanie metody cięcia plazmowego do tworzenia produktów z blachy?
Innowacyjne firmy sięgają po zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dzięki nim można podnieść jakość usług i zachęcić kolejnych klientów do skorzystania z […]