Nie ma wątpliwości, że płyty winylowe wracają do łask. Coraz częściej można spotkać osoby, które z dużą przyjemnością ich słuchają. Największą popularnością cieszą się używane winyle, które mają już swoją niepowtarzalną historię. Ale także nowe wydania mają swoich zwolenników. Duży wybór najnowszych produkcji znajduje się na https://music-space.pl/plyty-winylowe-nowe.

Jednak, aby ich słuchanie naprawdę pozwalało cieszyć się nagraniem, warto zaopatrzyć się we właściwy sprzęt, bowiem, nie każdy gramofon może spełniać nasze oczekiwania. Dlatego decydując się na zakup tego typu urządzenia, nie należy kierować się jedynie jego ceną.

Tańsze gramofony nierzadko szybko się psują bądź nie trzymają obrotów, przez co utwór może zostać zniekształcony, a jego słuchanie, zamiast umilania nam czasu, zamieni się w prawdziwą katorgę. Na co jeszcze należy więc zwrócić uwagę, aby zakupy były udane?

Sprzedawca

To, gdzie kupujemy gramofon, może mieć zasadniczy wpływ na jego jakość. Lepiej w tego typu sprzęt zaopatrywać się w sklepach, które specjalizują się w takim właśnie asortymencie. Warto również zadbać o to, aby produkt posiadał gwarancję. Dzięki temu, w razie problemów, będziemy mogli go zwrócić.

Części zamienne

Gramofon, podobnie, jak każde inne urządzenie, z czasem może się zepsuć. Dlatego kupując sprzęt wybierajmy taki, do którego z łatwością nabędziemy części zamienne. Jeśli gramofon posiada nietypowe elementy, to trudniej będzie je odnaleźć, a ich cena może być naprawdę wygórowana.

Napęd

Gramofon może posiadać napęd paskowy lub bezpośredni. Pierwszy z wymienionych częściej występuje w gramofonach vintage. Drugi, bardziej nowoczesny, postrzegany jest jako stabilniejszy i mniej awaryjny. Doskonale utrzymuje też obroty.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + szesnaście =