Oddawanie ubrań do pralni nie jest jeszcze w Polsce tak popularne, jak np. w Stanach Zjednoczonych. Tam, większość ludzi wynajmujących mieszkania lub będących singlami nie posiada pralki, a co za tym idzie, muszą oni korzystać z usług punktów zajmujących się czyszczeniem odzieży. My zazwyczaj do pralni oddajemy elementy odzieży, które wymagają profesjonalnego podejścia do tematu. Jednak w dzisiejszych czasach, gdy wyjątkowo musimy dbać o higienę, warto rozważyć częstsze wizyty w tego typu punktach, szczególnie jeśli w ofercie jest ozonowanie ubrań. Ten rodzaj dezynfekcji kojarzymy przede wszystkim z zabijaniem drobnoustrojów, ale ma on również inne zalety.

Wszechstronna dezynfekcja

Oczywiście skojarzenie ozonowania z pozbywaniem się wirusów jest prawidłowe, ale przeprowadzenie tego procesu może dać nam o wiele więcej. Poza wyeliminowaniem drobnoustrojów takich jak bakterie salmonelli, czy też cząsteczek wirusa COVID-19 nasze ubrania po ozonowaniu będą pozbawione także zarodników pleśni oraz grzybów.

Ponadto, jeśli mamy problem z zapachem naszej odzieży, ten zabieg doskonale sobie z nim poradzi, pozostawiając tkaniny całkowicie neutralne i wolne od wszelkich aromatów. Warto pamiętać, że ozonowanie to sprawdzony i najbezpieczniejszy dla ludzi sposób dezynfekcji. Zmodyfikowany i stabilizowany roztwór tej substancji to również świetny środek czyszczący do najróżniejszych powierzchni, dzięki czemu możemy na stałe zrezygnować ze szkodliwej dla środowiska chemii. Ozonując ubrania, będziemy mieć pewność, że nie przenosimy groźnych drobnoustrojów za jej pośrednictwem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − osiem =