Taekwondo to popularna sztuka walki, która wywodzi się bezpośrednio z Korei i jest ukierunkowana nie tylko na konfrontację, ale również samoobronę. Angażuje ona całe ludzkie ciało łącznie z rękami i nogami, natomiast zabrania używania jakiejkolwiek broni. Charakterystyczną cechą rozgrywki na macie jest stosunkowo duża ilość wysokich kopnięć. Do uprawiania omawianej dyscypliny niezbędne jest posiadanie odpowiedniego stroju oraz zestawu akcesoriów – wszystkie najważniejsze elementy zostaną wymienione w dalszej części artykułu.

Bez wytrzymałego doboka ani rusz

Osoby pragnące profesjonalnie uprawiać taekwondo powinny w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w dobok, czyli specjalne ubranie treningowe. Składa się ono zawsze z trzech istotnych komponentów – spodni delikatnie przylegających do ciała (zwanych fachowo Ha-i), luźnej bluzy wyposażonej w siateczkę wentylacyjną (bez zamków i innych elementów utrudniających swobodne poruszanie się), a także pasa o szerokości 5 cm w konkretnym kolorze dopasowanym do poziomu zaawansowania zawodnika (biały, żółty, zielony, niebieski, czerwony czarny). Taki strój kupimy m.in. na https://tkdwear.com/pl/23-doboki.

Oprócz tego przydatnym akcesorium jest z pewnością torba sportowa do przenoszenia stroju i podręcznych przedmiotów. Znakomicie sprawdzi się zwłaszcza model o pojemności minimum 50 litrów, wykonany z cordury – materiału o ekstremalnej wręcz trwałości. 

Akcesoriami są też:

– ochraniacze na różne części ciała – zwłaszcza stopy, golenie, uda, kolana, głowę zęby oraz tułów

– plastikowe deski do łamania – niezbędne przy testowaniu siły

– naszywki na poszczególne elementy garderoby

– preparaty na kontuzje

– banery ścienne z zasadami walki

– trenażery z packami

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + dziewiętnaście =