Wybierając się na wycieczkę po Warszawie, warto pomyśleć o pokonaniu trasy szlakiem najpopularniejszych warszawskich zabytków. Stolica Polski zachwyca ilością pięknych miejsc z ciekawą historią.

Pierwsze kroki do Łazienek

Nigdzie indziej nie znajdziemy tylu pięknych miejsc związanych z historią Warszawy, co w Łazienkach. Król Stanisław August Poniatowski zatroszczył się o to, aby to miejsce było wyjątkowe. Pałac na wyspie, znajdujący się w samym centrum Łazienek, jest jedną z najpiękniejszych budowli z okresu stanisławowskiego. Biały Domek, Świątynia Egipska, Nowa Pomarańczarnia i wiele innych ciekawych budowli czeka na turystów w tym przepięknym miejscu. Rozległy teren Łazienek składa się z trzech parków idealnych na niedzielne spacery.

Zamki i Pałace

Pałac Kultury i Nauki, najwyższy budynek w Warszawie, jest obowiązkowym punktem na mapie turysty. Ze względu na swoją historię ta charakterystyczna budowla ma tylu zwolenników co i przeciwników. Pałac w Wilanowie to gratka dla miłośników pięknych i bogatych wnętrz. Wśród pałacowych gmachów, które warto zwiedzić, nie można zapomnieć o pałacu prezydenckim. W Zamku Ujazdowskim mieści się natomiast Centrum Sztuki Współczesnej.

Warszawskie pałace i zamki są nie lada gratka dla turystów i pewne jest, że jeden dzień na zwiedzenie wszystkich to stanowczo za mało.
Warszawa to miasto o długiej i bogatej historii, która odzwierciedla się w licznych budowlach, o których wiele informacji dostarczy m.in. Kurier Warszawski. Style architektoniczne z różnych epok przeplatają się wzajemnie, stwarzając ciekawe połączenia. Mimo korków i zgiełku dużego miasta turyści nie mogą tutaj narzekać na nudę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − 10 =